Spółka JSW Szkolenie i Górnictwo znalazła się w gronie beneficjentów funduszy europejskich przeznaczonych na realizację projektów, których celem jest ochrona miejsc pracy. Umowy dotyczące wsparcia realizacji projektów przekazano w czwartek, 19 listopada w budynku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.
- Bardzo się cieszymy z tego, że alokacja tego konkursu, która na początku wynosiła 7 mln 800 tys. zł została zwiększona decyzją Zarządu Województwa Śląskiego tak, by wszystkie projekty, które zostały złożone, mogły otrzymać dofinansowanie – wyjaśniła Izabela Domogała, członek Zarządu Województwa Śląskiego.
Ze względu na sytuację epidemiczną w czwartkowej uroczystości nie wzięli udziału wszyscy beneficjenci. Umowy odebrała reprezentacja złożona z przedstawicieli pięciu podmiotów. Były to:
• Okręgowa Izba Przemysłowo-Handlowa w Tychach. Nazwa projektu „Bądź aktywny! Dotacje i kwalifikacje szansą na rynku pracy". Wartość 1,7 mln z
• Miasto Rybnik. Nazwa projekt „Kierunek Outplacement – wspomaganie procesów adaptacji do zmian na rybnickim rynku pracy. Wartość 509 921,43 zł
• Łętowski Consulting Szkolenia. Doradztwo, Rozwój Mateusz Łętowski. Nazwa projektu „Przeprojektuj swoją karierę!. Wartość 1,5 mln zł
• JSW Szkolenie i Górnictwo Sp z o.o. Nazwa projektu „Górnicza Aktywizacja Zawodowa – GAZ". Wartość 2,7 mln zł
• Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Nazwa projektu „Nowa praca z KSSE". Wartość 2 mln zł.
- Górnicza Aktywizacja Zawodowa, czyli w skrócie mówiąc GAZ, jest projektem pilotażowym, dotykającym problemu, o którym wszyscy wiemy, czyli restrukturyzacji górnictwa, czyli wygaszenia dużej części kopalń w ciągu 20 lat, co wiąże się z przekwalifikowaniem pracowników i całego otoczenia społecznego – wyjaśnił portalowi netTG.pl prezes spółki JSW Szkolenie i Górnictwo Gabriel Cyrulik.
Projekt składa się z trzech komponentów. Pierwszy z nich to studia podyplomowe dla kadry zarządzającej, zorganizowane przez Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie.
Drugim komponentem są szkolenia kwalifikacyjne dla pracowników JSW, którzy mogą się przekwalifikować aby – jak wyjaśnił prezes JSW SiG – przedłużyć żywot zawodowy w kopalniach JSW.
Trzeci komponent programu to wsparcie psychologiczne i szkoleniowe dotyczące szeroko pojętego podnoszenia kwalifikacji zawodowych.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.