Wygląda na to, że pandemia koronawirusa wymyka się spod kontroli, a system opieki zdrowotnej staje się coraz bardziej niewydolny. Na tym tle sytuacja epidemiczna w kopalniach nie wygląda tak dramatycznie. O szczegółach tego, jak z pandemią radzą sobie zakłady górnicze, piszemy w najnowszym numerze Górniczej, który w czwartek, 5 listopada trafi w ręce czytelników. Przyglądamy się także m.in. wynikom produkcyjnym polskich kopalń, które opublikowała Agencja Rozwoju Przemysłu.
Fedrowanie pokładów na warstwy to wcale nie taka łatwa sprawa. Wiedzą o tym dobrze górnicy z oddziałów wydobywczych ruchu Piast, który na łamach najnowszej Górniczej opowiadają o swojej pracy.
Śląsk na naszych oczach staje się coraz mniej industrialny. O tym, jak postrzega te zmiany TG opowiada prof. Stanisław Prusek, dyrektor Głównego Instytutu Górnictwa w Katowicach.
Zachęcamy też do lektury wywiadu z prof. Jerzym Runge z Instytutu Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Śląskiego.
Górnicy po raz kolejny mogą pomóc chorym na COVID-19. Ci z kopalni Murcki-Staszic, którzy pokonali chorobę, oddali niedawno krew w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. O ich geście oraz o tym, jak ważne są tego typu akcje, również piszemy w najnowszej Górniczej.
W naszym tygodniku prezentujemy także innowacyjne metody prowadzenia szkoleń dla pracowników, które w ostatnim czasie zostały wdrożone w śląskich spółkach górniczych.
Zapraszamy też tradycyjnie na ostatnią stronę, gdzie tym razem w dziale Po Szychcie o swojej niecodziennej pasji opowiada Jacek Chodzidło, nadsztygar górniczy z ruchu Piast kopalni Piast-Ziemowit.
Najnowsza Górnicza już w czwartek, 5 listopada.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.