Zbliża się kolejna edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, na którym będą szukane odpowiedzi na wiele pytań.
Jak będzie wyglądał świat po pandemii? Jakie jest stanowisko Unii Europejskiej wobec nowych wyzwań? Jakie cele i narzędzia będą zastosowane w celu kompleksowej odbudowy gospodarki? Jakie są priorytety unijnej polityki do roku 2024?
To tylko część pytań, na które odpowiedzi będą szukać uczestnicy 12. edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego, który odbędzie się w dniach 2-4 września br. w Katowicach. Po raz piąty wydarzeniu towarzyszyć będą European Tech and Start-up Days. W tym roku stacjonarne sesje EEC transmitowane będą także online. Trwa rejestracja uczestników. Organizatorzy Kongresu wyjaśniają, że przedstawiciele świata polityki, biznesu, nauki i samorządów dyskutować będą o szybko zmieniającej się sytuacji w gospodarce, ale i wyzwaniach długoterminowych, takich jak np. Zielony Ład czy cyfryzacja gospodarki.
– Misja Kongresu, w szczególnych okolicznościach 12. edycji, nabiera jeszcze większego znaczenia. Od zawsze jego ideą przewodnią było poruszanie w gronie decyzyjnych osób kluczowych dla gospodarki tematów, ważnych tu i teraz. W Katowicach dyskutujemy o trendach, które będą kształtować gospodarkę w dalszej perspektywie. Wrześniowy Kongres będzie pierwszym takim spotkaniem w tym roku, stwarzającym możliwość rozmów, analiz i tworzenia planów w gronie polityków, samorządowców i biznesu – mówi Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP, organizator Kongresu.
Główne nurty tematyczne XII Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach to: Europa przyszłości, Zielony Ład, walka z recesją, transformacja energetyki i gospodarka ery cyfrowej. Trzy dni wrześniowych debat zgrupowane zostaną w bloki tematyczne takie jak: cyfryzacja, nowe technologie, energia i klimat, rozwój i środowisko, międzynarodowa współpraca gospodarcza, transport i mobilność, przemysł, miasto, rynek nieruchomości, edukacja i rynek pracy, inwestycje, zarządzanie, przemysł spożywczy, rynek i marketing, finanse, społeczeństwo – ekonomia, ochrona zdrowia.
Organizatorzy zapewniają, że tegoroczna edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego, organizowana w szczególnych okolicznościach, odbędzie się z zachowaniem wszelkich obowiązujących wymogów dotyczących zdrowia i bezpieczeństwa.
– Przestronne wnętrza Międzynarodowego Centrum Kongresowego gwarantują udział uczestników w taki sposób, by móc zachować dystans społeczny. Miejsce debat będzie bardzo dobrze przygotowane i zabezpieczone. Standardy bezpieczeństwa będą wyższe niż w innych miejscach publicznych – mówi Wojciech Kuśpik. Bar
Jeśli chcesz mieć dostęp do artykułów z Trybuny Górniczej, w dniu ukazania się tygodnika, zamów elektroniczną prenumeratę PREMIUM. Szczegóły: nettg.pl/premium. Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.