Jastrzębska Spółka Węglowa dołączyła do grona instytucji naukowych, jako przedstawiciel sektora górniczego i koksowego do prac w Polskim Komitecie Normalizacyjnym. Spółka została członkiem Komitetów Technicznych ściśle związanych z obszarem działalności Grupy Kapitałowej JSW.
Działania realizowane w Polskim Komitecie Normalizacyjnym skupiają się głównie na opracowaniu i wdrażaniu norm badania jakości dla produktów - na bazie których laboratoria wykonują pomiary.
- Udział w pracach PKN jest niezwykle istotny i prestiżowy dla naszej firmy. Zwłaszcza, że Grupa Kapitałowa JSW jest jednym z największych producentów węgla, koksu i produktów węglopochodnych w Europie, a nasze produkty sprzedawane są do wielu zróżnicowanych odbiorców, zarówno w kraju, jak i w Europie – podkreśla Aleksandra Burczyk, dyrektor Biura Jakości w JSW.
- Otoczenie rynkowe, w którym funkcjonujemy przyczyniło się do tego, że GK JSW kładzie bardzo duży nacisk na zapewnienie odpowiedniej jakości naszych produktów, którą można potwierdzić na podstawie badań laboratoryjnych – wyjaśnia Aleksandra Burczyk.
Od stycznia 2020 r. w JSW funkcjonuje Biuro Jakości zatrudniające ekspertów w obszarze jakości m.in. węgla kamiennego, koksu oraz produktów procesu koksowania, w tym węglopochodnych. Jego pracownicy posiadający wiedzę praktyczną i merytoryczną - zostali oddelegowani do prac we wskazanych Komitetach Technicznych PKN.
- Nasza spółka została członkiem Komitetów Technicznych ds. naturalnych paliw stałych, ds. koksu i przetworzonych paliw stałych oraz ds. produktów węglopochodnych i wyrobów z węgli uszlachetnionych – wylicza Aleksandra Burczyk.
Warto podkreślić, że normy opracowywane przez krajowych i zagranicznych ekspertów w PKN - zapewniają wiarygodność wynikom badań laboratoryjnych. Uznawanie wzajemnych standardów badań paliw stałych jest kluczowe także dla określania jakości produktów GK JSW – co ma swoje odzwierciedlenie w ich cenie rynkowej.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.