Dlaczego dorośli nie powinni rezygnować z dalszej nauki, jak wykorzystać pieniądze z Unii Europejskiej na szkolenia i jakie przepisy wspomagają dokształcanie w czasie pracy? Na te i inne pytania będzie można znaleźć odpowiedzi we wtorek 6 lipca podczas konferencji poświęconej kształceniu ustawicznemu. Jej organizatorem jest Śląsko-Dąbrowska "Solidarność".
Zaproszenia do udziału w konferencji skierowano zarówno do pracodawców, jak i pracowników. - Chcemy pokazać, w jaki sposób dzięki ciągłemu dokształcaniu, pracownicy mogą zwiększać swą atrakcyjność na rynku pracy. Do udziału w konferencji zapraszamy też pracodawców. Zdobędą na niej wiele cennych informacji, w jaki sposób można organizować dokształcanie pracowników oraz jak motywować do podnoszenia kwalifikacji - podkreśla koordynator projektu Agnieszka Lenartowicz-Łysik.
Konferencja jest częścią realizowanego od kwietnia do października tego roku unijnego projektu „Promocja kształcenia ustawicznego w województwie śląskim", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Celem projektu jest popularyzacja idei nauki przez całe życie, rozumianej jako zwykłe kursy i szkolenia zawodowe, a także wieczorowe szkoły, studia wyższe jak i podyplomowe. Ważne jest również przekonanie szefów przedsiębiorstw czy kierujących działami personalnymi, że warto inwestować w pracowników, bo to pozwala firmie zachować konkurencyjność.
Konferencja odbędzie się we wtorek 6 lipca w siedzibie Śląsko-Dąbrowskiej Solidarności (Katowice, ul. Floriana 7). Początek o godz. 9.30. Udział w konferencji jest bezpłatny.
W programie konferencji „Kształcenie ustawiczne jako źródło adaptacyjność i konkurencyjności przedsiębiorstw oraz pracowników" wystąpią m.in.: prof. dr hab. Janusz Strużyna (Akademia Ekonomiczna w Katowicach), prof. dr hab. Jakub Stelina (Uniwersytet Gdański), prof. dr hab. Jan Klimek (Szkoła Główna Handlowa), Jacek Kwiatkowski (Zakład Doskonalenia Zawodowego w Katowicach). Koordynatorem pojektru jest dr Agnieszka Lenartowicz-Łysik.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.