Już blisko trzy miesiące trwają zmagania w ramach konkursu „Pracuję bezpiecznie”, który stał się już tradycją w Polskiej Grupie Górniczej.
Do tegorocznej edycji zgłosiło się dotychczas 1700 osób. Za pośrednictwem Portalu Pracownika mierzą się oni z pytaniami i zadaniami przygotowanymi przez Biuro BHP i Szkoleń PGG. Eliminacje potrwają do września. Najlepsi zakwalifikują się do półfinałów, a potem do finału. Zwycięzca otrzyma czek na 10 tys. zł.
– Liczymy, że kolejni pracownicy postanowią dołączyć do konkursu. Aktualnie w bazie mamy 1000 pytań. Ich pula jednak będzie się systematycznie zwiększać. Będzie także rósł poziom trudności – mówi Michał Prosół, pracownik Biura BHP i Szkoleń PGG.
W tegorocznej edycji baza pytań została wzbogacona o ilustracje graficzne. W zagadnieniach konkursowych uwzględniono także sytuację epidemiczną. Dlatego pojawiły się pytania obejmujące zasady bezpieczeństwa dotyczące COVID-19.
W kwietniu i maju pracownicy PGG rozwiązali 130 tys. testów. Każdy test składa się z 30 pytań, co oznacza, że w sumie w tym okresie padło 3,9 mln pytań. Rekordzistą pod względem zdobytych w ciągu miesiąca punktów w teście próbnym jest pracownik kopalni Mysłowice-Wesoła.
– Pracownik ten w maju zdobył 114 tys. punktów, co oznacza, że musiał rozwiązać co najmniej 3800 testów – wyjaśnia Michał Prosół. Dodaje, że na rozwiązywanie testów pracownicy poświęcili dotychczas 12 tys. godzin.
Półfinał i finał konkursu zaplanowano na listopad. Gospodarzem półfinału będzie kopalnia Bolesław Śmiały, natomiast finał zorganizuje kopalnia Ruda.
Jeśli chcesz mieć dostęp do artykułów z Trybuny Górniczej, w dniu ukazania się tygodnika, zamów elektroniczną prenumeratę PREMIUM. Szczegóły: nettg.pl/premium. Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.