Odnośniki do bieżących zamówień publicznych i planów postępowań swoich 41 miast i gmin członkowskich zebrała w jednym miejscu Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia. Baza ta jest nową częścią metropolitalnego portalu InfoGZM.
Odnośnik do portalu InfoGZM, koordynowanego przez departament strategii i polityki przestrzennej urzędu metropolitalnego, znajduje się m.in. na głównej stronie internetowej GZM.
Z nowej funkcjonalności portalu infogzm.metropoliagzm.pl, dotyczącej zamówień publicznych, mogą skorzystać firmy zainteresowane realizacją inwestycji na obszarze GZM, które do tej pory stawały przed problemem rozproszenia danych o przetargach.
"Każde z 41 miast i gmin członkowskich GZM przedstawia informacje o przetargach na swoich stronach BIP. Teraz odnośniki do tych informacji można znaleźć w jednym miejscu. Wystarczy wejść na portal InfoGZM (...) i wybrać zakładkę: Publikacje > Pozostałe > Postępowania przetargowe w gminach GZM" - podało w środę, 24 czerwca, po południu biuro prasowe Metropolii.
Informacje pogrupowano jako linki do poszczególnych Biuletynów Informacji Publicznej. Dzięki temu stale pozostają aktualne.
"W przyszłości miasta i gminy mogą uwypuklić treści prezentowane na rzecz inwestorów, traktując portal InfoGZM jako dodatkowe działanie promocyjne. Metropolia będzie dodawać do bazy odnośniki do nowych treści, którymi mogą być zainteresowani przedsiębiorcy" - zasygnalizował urząd metropolitalny.
Baza przetargów to kolejna z funkcjonalności portalu InfoGZM. Gromadzi on dane dotyczące demografii, finansów, infrastruktury, środowiska czy gospodarki na obszarze miast i gmin GZM. Na portalu znajdują się też raporty, prezentacje i opracowania, prezentujące Metropolię na tle reszty kraju. Wykorzystywane są przy tym m.in. interaktywne mapy i grafiki.
Od pewnego czasu portal InfoGZM prezentuje też najważniejsze informacje dotyczące pandemii COVID-19. Są to statystyki dotyczące zachorowań na obszarze GZM, inne informacje z zakresu zdrowia publicznego, a także odniesienia do informacji dotyczących koronawirusa, publikowanych w serwisie gov.pl.
Na portalu pojawiły się też funkcjonalności związane m.in. z ułatwieniem dostępu do usług i ofert transportowych, w tym usług mobilnościowych, a także innych udogodnień związanych bezpośrednio z czasem epidemii, jak specjalne oferty dla personelu medycznego.
InfoGZM jest stale aktualizowane i uzupełniane o nowe treści. Portal jest elementem Metropolitalnego Obserwatorium Społeczno-Ekonomicznego.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.