PGE Polska Grupa Energetyczna kontynuuje współpracę z filharmoniami w całej Polsce. Grupa utrzymała zaangażowanie finansowe w mecenat nad instytucjami kultury i współpracuje z nimi nad wypracowaniem jak najlepszych rozwiązań w trudnym okresie pandemii, m.in. wspólnie organizując muzyczne wydarzenia online - poinformowały portal netTG.pl służby prasowe PGE.
W wyniku sytuacji spowodowanej koronawirusem filharmonie musiały zrezygnować z tradycyjnej formy działalności. Wiele z nich przeniosło swoją działalność do Internetu. PGE, mecenas polskich filharmonii, współpracuje z nimi wykorzystując kanały online. 18 maja w Internecie ruszyła akcja „Posłuchaj energii Miasta”, którą realizują filharmonie przy wsparciu PGE. Przez kolejne dwa tygodnie, każdego dnia jedna z filharmonii objętych mecenatem PGE będzie opowiadała historię swojego miasta. W akcji udział biorą m.in. Filharmonia Narodowa w Warszawie, Filharmonia Bałtycka w Gdańsku, Filharmonia w Krakowie, Narodowe Forum muzyki we Wrocławiu oraz Toruńska Orkiestra Symfoniczna.
Projekt „Posłuchaj energii Miasta” to propozycja zajęć edukacyjnych online skierowana do najmłodszych melomanów. Ma on na celu rozszerzenie dziecięcej edukacji muzycznej w czasie kwarantanny, jak również promocję polskich miast poprzez wprowadzenie motywu opowieści o mieście.
- PGE jest mecenasem polskiej kultury i jest to ważny element nie tylko naszej marketingowej aktywności, ale promowanego w Grupie PGE systemu wartości. W trudnym czasie pandemii znaleźliśmy wspólnie z filharmoniami rozwiązania, które pozwalają nam realizować projekty, wykorzystując w tym celu wszystkie dostępne kanały online – mówi Wojciech Dąbrowski, prezes PGE Polskiej Grupy Energetycznej.
– Dzięki zaangażowaniu w akcję „Posłuchaj energii Miasta” nie tylko udało nam się wesprzeć polskie instytucje kultury, ale także zachęcić do korzystania z bogatej oferty turystycznej na terenie Polski - dodaje.
Dodatkowo, PGE Energia Ciepła, spółka z Grupy Kapitałowej PGE, wspólnie z filharmoniami włączyła się w kwietniu br. w ogólnokrajową akcję #zostańwdomu. W ramach akcji, muzycy z filharmonii, które wspiera PGE, nagrali film, podczas którego wykonują w swoich domach utwór „Wiosna” Antonio Vivaldiego. Celem projektu było zachęcenie do korzystania z internetowych propozycji muzycznych oferowanych przez filharmonie w Polsce i tym samym wsparcie ich działalności w tym trudnym czasie.
Grupa angażuje się w mecenat kultury wysokiej, pozostając jednym z największych mecenasów kultury w kraju. PGE Polska Grupa Energetyczna wspiera Filharmonię Narodową w Warszawie i od 2012 r. nosi honorowy tytuł Mecenasa Roku. W ramach mecenatu PGE wspiera koncerty i muzyczną edukację najmłodszych. Od 2016 r. PGE współpracuje z Filharmonią Narodową przy autorskim, edukacyjnym programie „Poranki i Popołudnia dla Małych Melomanów”. Projekt ten jest skierowany do najmłodszych słuchaczy i ma na celu wprowadzenie ich w świat muzyki. Od 2016 r. odbyły się łącznie 54 koncerty przy współpracy PGE, w których wzięło udział ponad 27 tys. dzieci wraz z rodzicami.
PGE Energia Ciepła, spółka z Grupy Kapitałowej PGE, wspiera Polską Filharmonię Bałtycką w Gdańsku, Filharmonię im. Karola Szymanowskiego w Krakowie oraz Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu. Spółka potwierdziła kontynuowanie współpracy z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną oraz Filharmonią Zielonogórską im. Tadeusza Bairda, jak również ma plan współpracy z filharmoniami w kolejnych miastach, w których posiada swoje elektrociepłownie. Są wśród nich Rzeszów, Kielce, Lublin i Gorzów.
Koncerty w filharmoniach od zawsze cieszą się dużą popularnością wśród słuchaczy. W sezonie artystycznym 2019/2020 w wydarzeniach muzycznych w filharmoniach pod patronatem Grupy PGE wzięło udział blisko 400 tys. słuchaczy. Grupa patronuje najważniejszym wydarzeniom muzycznym sezonu, takim jak koncerty inaugurujące, koncerty bożonarodzeniowe czy sylwestrowo-noworoczne.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.