W związku ze zmianą zapisów w Prawie pocztowym listy polecone mogą być doręczane do skrzynki pocztowej adresata, natomiast dla przesyłek kurierskich zawieszono obowiązek uzyskania pokwitowania odbioru - podała w środę, 22 kwietnia, Poczta Polska.
Poczta poinformowała, że wprowadzone zmiany nie dotyczą przesyłek wysłanych przez sądy, prokuraturę i inne organy ścigania oraz komornika sądowego, a także wysyłanych do tych instytucji.
- Nowe rozwiązania mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa pracowników oraz klientów i stanowią odpowiedź spółki na oczekiwania społeczne - powiedział Andrzej Bodziony, wiceprezes Poczty Polskiej.
- Dzięki wprowadzonym zmianom adresaci otrzymają większość przesyłek w sposób bezdotykowy - dodał.
W komunikacie czytamy, że epidemia koronawirusa wymusiła zmiany w świadczeniu niektórych usług. Dodano, że w następstwie tych zmian, w stanach nadzwyczajnych lub w przypadku wystąpienia stanu epidemii lub stanu zagrożenia epidemicznego, listy polecone bez potwierdzenia odbioru i bez Elektronicznego Potwierdzenia Odbioru (EPO) mogą być doręczane do skrzynki pocztowej adresata bez konieczności składania przez niego specjalnego wniosku, a paczki i przesyłki kurierskie będą doręczane bez pokwitowania.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.