Ponad 12 tys. maseczek ochronnych dystrybuowanych jest wśród pracowników zakładów górniczych należących do Taurona Wydobycie - poinformowały portal netTG.pl służby prasowe firmy. To kolejne z szeregu przeciwwirusowych działań prewencyjnych w kopalniach spółki.
Zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Zdrowia od czwartku, 16 kwietnia, obowiązkowe będzie noszenie maseczek ochronnych w przestrzeni publicznej. Wychodząc naprzeciw tym zaleceniom, Tauron Wydobycie wyposaża wszystkich pracowników w maseczki ochronne wielokrotnego użytku i rozpoczął wewnętrzną kampanię informacyjną na temat profilaktyki ich stosowania. Jest to kolejne z działań prewencyjnych spółki, mających na celu przeciwdziałanie potencjalnym zarażeniom wirusom.
We wszystkich zakładach górniczych Taurona Wydobycie już od początku marca prowadzone są nadzwyczajne działania prewencyjne.
- Kopalnie Taurona Wydobycie to jedne z tych miejsc w przemyśle, które funkcjonują w sposób ciągły, dlatego utrzymywanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa dla pracowników zakładów górniczych jest dla mnie i całego zarządu spółki najważniejsze. Naczelną zasadą działania jest teraz zapobieganie i ochrona, bo w sytuacji zagrożenia ważne jest odpowiedzialne zachowanie każdego z pracowników - podkreśla Tomasz Cudny, prezes Taurona Wydobycie.
W spółce działa ekspercki zespół kryzysowy powołany przez prezesa, który koordynuje nadzwyczajne działania związane z zapobieganiem wystąpieniu wśród pracowników koronawirusa. W środkach przekazu na bieżąco aktualizowane są zalecenia i komunikaty służb sanitarnych. Każda osoba wchodząca na teren spółki jest zobowiązana do poddania się pomiarowi temperatury ciała. Uwzględniając specyfikę i dostępność rozwiązań w poszczególnych zakładach górniczych firmy zmieniono godziny jazdy załogi szybami, a tem gdzie to możliwe uruchomiono dodatkową jazdę pracowników innymi szybami. Ponadto ograniczono liczbę osób przebywających na jednym piętrze klatki wyciągu szybowego oraz w wozach osobowych kolei podziemnej. Nowe wytyczne mają na celu ograniczenie gromadzenia się i przebywania pracowników w dużych skupiskach.
Wszystkie zakłady górnicze mają ponadto zapewnione środki higieny i dezynfekcji oraz instrukcje dotyczące zachowania profilaktyki zdrowotnej. Na każdym z zakładów działają odpowiednio wyposażone punkty opatrunkowe i służby BHP gotowe do udzielenia całodobowo pomocy pracownikom, u których mogą wystąpić objawy zakażenia. Uruchomione zostały też okresowe dezynfekcje infrastruktury kopalń i wiele innych przedsięwzięć ochronnych. Sytuacja jest na bieżąco analizowana i konsultowana z organami ochrony zdrowia publicznego.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
Nie pisze się 'dystrybułowanych'