Podobnie, jak w większości krajowych mediów, również w Trybunie Górniczej, dominującym tematem niezmiennie pozostaje epidemia koronawirusa, która coraz mocniej wpływa na funkcjonowanie przemysłu wydobywczego.
Nie ma wątpliwości, że ze strony państwa potrzebne będzie podjęcie kroków, które pomoże branży w kryzysie. Jakiej pomocy spodziewają się jej przedstawiciele? O tym m.in. w najnowszym numerze naszego tygodnika, który ukaże się w czwartek, 9 kwietnia.
Zakłady górnicze muszą jednak w miarę możliwości funkcjonować i rozwijać się normalnie. Zgodnie z przyjętym planem trwa modernizacja i rozbudowa Zakładu Przeróbki Mechanicznej Węgla w kopalni Bolesław Śmiały
w Łaziskach. Odwiedzamy to miejsce, gdzie obecnie ukończono kolejny etap modernizacji, tj. budowę nowego punktu załadowczego węgla na samochody ciężarowe.
Odwiedzamy też górników z Oddziału G4 kopalni Mysłowice-Wesoła, którzy w pełnej mobilizacji rozjeżdżają kolejną ścianę wydobywczą.
W parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Katowicach-Brynowie stało się już tradycją, że Boży Grób budują górnicy z pobliskiej kopalni Wujek. Ze względu na pandemię w tym roku go zabraknie. Proboszcz ks. Ireneusz Tatura zachęca więc do duchowej łączności ze wspólnotą wierzących przez cały okres wielkanocnego Triduum Paschalnego. Na łamach najnowszego numeru TG rozmawiamy z duszpasterzem m.in. o tym, jak tegoroczne święta będą różnić się od dotychczasowych.
Rodzina państwa Sidłów z Katowic-Giszowca przeżyła trudne chwile, kiedy w związku z zagrożeniem epidemicznym zamknięto granice i operacja ich syna Szymka w Niemczech stanęła pod znakiem zapytania. Na szczęście wszystko się udało. Chłopiec czuje się świetnie, ma nową zastawkę i Wielkanoc spędzi wraz z rodzicami w Katowicach na kwarantannie. Więcej na ten temat także w świątecznym 14. numerze Górniczej, który ukaże się w najbliższy czwartek, 9 kwietnia.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.