W zakładach górniczych Sobieski i Janina - należących do Tauron Wydobycie - uruchomiono dwie kolejne ściany, a dobowe wydobycie przekroczyło 20 tys. t – poinformowały służby prasowe firmy. Eksploatacja prowadzona za pomocą sześciu frontów wydobywczych ma ustabilizować poziom wydobycia w spółce w tym roku.
- Odpowiednie przemodelowanie frontów eksploatacyjnych jest możliwe między innymi dzięki wykonaniu odpowiedniej ilości robót przygotowawczych. Wdrożone już działania naprawcze przynoszą efekt i tym samym średnie wydobycie w zakładach górniczych spółki przekroczyło 20 tys. t na dobę. Obecnie możliwości spółki pozwalają na stałe utrzymanie takiego poziomu wydobycia – mówi Tomasz Cudny, prezes Taurona Wydobycie.
Znaczna część produkcji pochodzi ze ścian, które zapewniają wydobycie na poziomie ponad 5 tys. t na dobę. Obecnie wszystkie zakłady górnicze posiadają przynajmniej jedną taką ścianę.
Na szczególną uwagę zasługuje ściana uruchomiona w ZG Janina. To pierwsza ściana na bazie infrastruktury jednej ze strategicznych inwestycji spółki, czyli budowy poziomu 800 m
Węgiel z niej pochodzący charakteryzuje się dobrymi parametrami jakościowymi, co ma szczególne znaczenie w kontekście zasilania nowego bloku energetycznego 910 MW w Jaworznie.
Na poprawę wydajności pracy znacznie wpływa odbudowa frontów wydobywczych. Tauron Wydobycie na bieżąco prowadzi analizy możliwości zwiększenia efektywności wykorzystania środków produkcji w ścianach wydobywczych, uwzględniając zmiany w organizacji pracy i pracochłonności procesów technologicznych.
Przemodelowaniu podziemnej eksploatacji towarzyszy jednoczesne stałe znaczne ograniczanie kosztów zewnętrznych usług górniczych oraz poprawa wykorzystania istniejącego parku maszynowego.
- Działania restrukturyzacyjne realizowane w Tauron Wydobycie w wielu obszarach w połączeniu ze zwiększonym postępem robót przygotowawczych, to dobry prognostyk dla osiągnięcia efektywności ekonomicznej. Każda realizowana przez nas inicjatywa jest zorientowana na działania proefektywnościowe, redukujące koszty i generujące wzrost wydajności pracy– podkreśla Tomasz Cudny.
Nie zmniejszając bezpieczeństwa pracy górników Spółka dąży systematycznie do obniżenia bazy kosztów stałych w celu dostosowania ich do realnych poziomów produkcji, wynikających z możliwości technicznych zakładów górniczych oraz z prognozowanego zapotrzebowania rynkowego na węgiel energetyczny.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
Szyb Grzegorz od lutego nie jest drążony. To tak do waszej wiadomości Panowie. Załoga alokowana
Godołech to ze slonsk to serce polski niy po to tu wojna i powstania boły wojny jak o ropa we iraku.....terozki lewaki locom po sklepach i kupujom cołki sklep bo wirusek...faryzeusze nie idzta ta droga kopalnie i przemysl ciezki wasza stolice wybudowały to sie tyczy rownierz lewackich zwiazków działajacych na grubach.....
Co z szybem Grzegorz? Bo chodzą plotki, że jakieś opóźnienia itp. Ten szyb podobno w przyszłości ma byc tez wykorzystywany przez Kopalnie Janina.
Dopiero pan Tomasz Duda musiał im wskazać właściwy kierunek, lecz wtedy nie wszyscy go rozumieli i tego chcieli.
Komentarz usunięty przez moderatora z powodu złamania regulaminu lub użycia wulgaryzmu.