Bez wątpienia najważniejszymi wydarzeniami w branży górniczej ostatnich dni były zawarcie porozumienia płacowego w Polskiej Grupie Górniczej, oraz trzydniowe obrady Szkoły Eksploatacji Podziemnej w Krakowie.
Oba te tematy szeroko przedstawiamy na łamach Trybuny Górniczej, której najnowszy numer ukaże się w czwartek, 27 lutego.
Przypomnijmy, że w myśl porozumienia płacowego, które zostało podpisane przez stronę związkową i zarząd Polskiej Grupy Górniczej, wynagrodzenie w spółce wzrośnie średnio o 443 zł brutto. Największe podwyżki mają dostać pracownicy związani z produkcją. Na łamach TG zagłębiamy się w dokładne liczby, dla poszczególnych stanowisk.
Pogarszający się stan bezpieczeństwa w górnictwie miedzi, spadek poziomu przygotowania osób dozoru do wykonywania zadań w ruchu zakładów górniczych, a także konieczność opracowania metodyki badań prewencyjnych w celu ograniczenia zgonów naturalnych – oto tylko niektóre wnioski wynikające z raportu o stanie bezpieczeństwa pracy w górnictwie w 2019 r., przygotowanego przez Wyższy Urząd Górniczy. Omawiamy go szczegółowo również w najnowszej Górniczej.
Górnicy z brygady Oddziału G3Z ruchu Ziemowit przyznają, że nowe rozwiązanie zastosowane w ich zakładzie ułatwia im pracę. Jakie to rozwiązanie? O tym także piszemy w najnowszym numerze naszego Tygodnika.
Jak obecnie wygląda sytuacja w Tauronie Wydobycie? Odpowiedzi na to pytanie udzielił prezes spółki Tomasz Cudny, z którym rozmowę publikujemy na 5. stronie Górniczej.
Najnowsza Górnicza już w czwartek, 27 lutego.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.