Ruszają zapisy do drugiej edycji Szkoły Przywództwa KGHM „Przewodnicy” - poinformowały portal netTG.pl służby prasowe miedziowej spółki. Podczas trzyetapowej rekrutacji miedziowa spółka wybierze 30 studentów i absolwentów, którzy wezmą udział w cyklu zajęć przygotowujących do pracy w biznesie, administracji lub organizacjach pozarządowych. Chętni mogą przesyłać zgłoszenia do 2 marca.
Zainaugurowany latem ubiegłego roku projekt „Przewodnicy” doczekał się kolejnej odsłony. W ramach drugiej edycji uczestnicy ponownie będą mogli wziąć udział w wykładach i warsztatach z zakresu przywództwa i zarządzania strategicznego, gospodarki i podstawowych zjawisk związanych z jej funkcjonowaniem, mechanizmów finansowych przedsiębiorstw, a także analizy i formułowania wniosków oraz komunikacji i wystąpień publicznych.
- „Przewodnicy” okazali się udanym i potrzebnym projektem, który już dzisiaj przynosi konkretne rezultaty – mówi prezes KGHM Polska Miedź Marcin Chludziński.
- Kilkoro spośród uczestników szkoły jest dzisiaj związanych z naszą spółką, przynajmniej kilka następnych osób uważnie obserwujemy i zapewne zaproponujemy im różne formy współpracy w nieodległej przyszłości. Kolejną grupę stanowią też tacy, którzy co prawda nie trafili do KGHM, ale – także dzięki zdobytej podczas zajęć wiedzy i kompetencjom – mogli zdecydowanie podnieść pułap swoich możliwości. Wydaje mi się, że nasza inicjatywa pozwoliła im inaczej spojrzeć na otaczający świat, nabrać wiary we własne siły. Otworzyła im nowe kierunki i pozwoliła widzieć świat szerzej i co najważniejsze bez kompleksów - dodaje prezes.
Tak, jak w przypadku pierwszej odsłony projektu, zajęcia prowadzone będą przez najwyższej klasy ekspertów – menedżerów KGHM Polska Miedź oraz uznanych specjalistów z Polski i Stanów Zjednoczonych.
Swój akces do udziału w Szkole Przywództwa KGHM „Przewodnicy” zgłaszać mogą studenci lub absolwenci wszystkich uczelni i kierunków studiów. Przedział wieku uczestników projektu został określony na 22-29 lat. Analogicznie jak w przypadku poprzedniej edycji, na etapie kwalifikacji weryfikowane i punktowane będą zarówno wiedza i cechy charakterologiczne kandydatów, jak też ich zaangażowanie w szeroko rozumianą działalność społeczną.
Na przysłanie zgłoszeń do udziału zainteresowani mają czas do 2 marca. Po ocenie zgłoszeń odbędzie się test wiedzy, a następnie ocena przygotowanej przez kandydata prezentacji na zadany temat. Organizowane w ramach Szkoły zajęcia rozpoczną się w kwietniu i potrwają do końca maja. W tym czasie odbędą się trzy zjazdy trwające od trzech do czterech dni.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
Jak wiadomo miedź jest jednym z lepszych przewodników