W najbliższy czwartek, 16 stycznia, ukaże się drugi tegoroczny numer Górniczej. Początek roku to czas podsumowań i rozmów o planach na przyszłość. W ostatnich dniach dyskusje toczyły się w ramach Zespołu Trójstronnego ds. Bezpieczeństwa Socjalnego Górników oraz w siedzibie Polskiej Grupy Górniczej. Tam rozpoczęły się negocjacje płacowe z udziałem mediatora. Wydarzenia te relacjonujemy oczywiście na łamach Górniczej.
- To już prawie tradycja, że styczeń jest czasem gorącej dyskusji i debat o sektorze, czasem, gdy strona społeczna formułuje swoje uwagi związane z warunkami płacowymi i zabezpieczeniem socjalnym. Ten rok rozpoczyna się podobnie – stwierdza wiceminister aktywów państwowych Adam Gawęda, w wywiadzie, który publikujemy na trzeciej stronie naszego tygodnika.
W najnowszej Górniczej wyjaśniamy też, co dokładnie oznacza fakt, że zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej zdecydował sięgnąć po pieniądze z tzw. funduszu stabilizacyjnego. Jak argumentują przedstawiciele spółki, powodem jest niższa sprzedaż oraz konieczność utrzymania nakładów inwestycyjnych na wysokim poziomie.
Czy polskie przedsiębiorstwa są przygotowane na ataki hakerskie, podobne do tego, jaki niedawno miał miejsce w czeskim OKD? Odpowiedzi na to pytanie również szukamy w drugim tegorocznym wydaniu TG.
O bezpieczeństwie, już nie cybernetycznym, ale realnym piszemy w publikacji „Palce na pierwszym miejscu”, w którym analizujemy podsumowanie stanu bezpieczeństwa w Polskiej Grupie Górniczej.
Kolejna duża mobilizacja załogi z ruchu Zofiówka kopalni Borynia-Zofiówka. Tym razem popis solidnej i dobrze zorganizowanej pracy dali górnicy z oddziału G-4z, których przedstawiamy na drugiej stronie Górniczej.
Tradycyjnie też zapraszamy do działu „Po szychcie”, gdzie jak zawsze znalazły się nieco lżejsze tematy.
Najbliższa Górnicza już w czwartek, 16 stycznia.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.