W piątek, 25 października, zakończył się transgraniczny projekt MineLife „Życie z górnictwem”. Uczestniczyły w nim polskie i saksońskie instytucje działające na rzecz przemysłu wydobywczego. Projekt podsumowane w czasie konferencji, która odbyła się w Pałacu Łagów k. Zgorzelca – poinformowały portal netTG.pl służby prasowe Wyższego Urzędu Górniczego.
Projekt MineLife był realizowany wspólnie przez Saksoński Wyższy Urząd Górniczy, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Wyższy Urząd Górniczy w Katowicach wraz z Okręgowym Urzędem Górniczym we Wrocławiu. W konferencji podsumowującej projekt wzięło blisko 70 osób. Obecni byli m.in.: prezes WUG Adam Mirek, szaf saksońskiego nadzoru górniczego Bernhard Cramer, zastępca dyrektora Departamentu Gospodarki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego Tomasz Krzeszowiec oraz dyrektor OUG we Wrocławiu Grzegorz Wowczuk.
Realizacja projektu współfinansowanego przez Unię Europejską umożliwiła wymianę informacji na temat struktury i organizacji organów administracji, ich kompetencji i procedur postępowania, a także pozwoliło na zapoznanie się ze stosowanymi w górnictwie odkrywkowym i podziemnym na terenach przygranicznych technologiami i metodami działania. Ponadto, eksperci przeanalizowali możliwości łagodzenia i rozwiązywania konfliktów występujących na obszarach, na których prowadzona jest działalność wydobywcza. Konferencja w Łagowie pozwoliła podsumować efekty osiągnięte dzięki realizacji projektu MineLife.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.