Złoty w krótkiej perspektywie może delikatnie osłabić się wobec euro do poziomu 4,28 - uważają ekonomiści w środę, 19 czerwca. Rentowności 10-letnich SPW nie mają perspektyw do wyraźnych wzrostów i w najbliższym czasie będą oscylować wokół 2,40 proc.
- Złoty może lekko tracić wobec euro w perspektywie do dwóch tygodni, czemu towarzyszyć będzie zmienność w bardzo wąskim przedziale - powiedział PAP Biznes szef departamentu analiz TMS Brokers Bartosz Sawicki.
- EUR/USD ma dołki za sobą i może stopniowo piąć się na wyższe poziomy. W najbliższych dniach spodziewam się, że ta para osiągnie poziom 1,12-1,13, a do tego zmienność powinna być również niska - dodał Sawicki.
W środę GUS podał, że wynagrodzenia w maju rdr wzrosły o 7,7 proc. wobec konsensusu wzrostu o 7,2 proc. i po wzroście o 7,1 proc. w kwietniu.
Zatrudnienie według GUS, w maju rdr wzrosło o 2,7 proc. wobec konsensusu wzrostu o 2,9 proc. i po wzroście o 2,9 proc. w kwietniu.
W środę wieczorem zakończy się posiedzenie Fed. Uwaga inwestorów może koncentrować się zwłaszcza na konferencji po posiedzeniu.
- Stopy pozostaną bez zmian, choć spodziewam się złagodzenia tonu wypowiedzi członków Rezerwy w porównaniu z poprzednimi wypowiedziami - powiedział PAP Biznes strateg rynku stopy procentowej PKO BP Mirosław Budzicki.
Rynek długu
Po wtorkowej sesji, na której ceny długu skarbowego dawały zarobić nawet 2 proc. w perspektywie jednego dnia, w środę na rynku panowała względna równowaga - ceny 2-letnich i 10-letnich SPW wzrosły odpowiednio o 1 pb i 2 pb, a 5-letnich nie zmieniły się.
- W krótkim terminie nie widzę perspektywy istotnego odbicia na rynku SPW - w sektorze dziesięciolatek poziom 2,4 proc. nie powinien zostać przekroczony, chyba że np. w wyniku ewentualnych rozstrzygnięć na spotkaniu G20 w Osace dojdzie do jakiejś radykalnej zmiany nastrojów inwestorów - powiedział Mirosław Budzicki.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.