Prawie 40 hektarów pełnych prehistorii, niezapomnianych wrażeń podczas zabawy oraz ultranowoczesne, interaktywne muzeum dziejów ludzkości - m.in. takie atrakcje czekają na odwiedzających Krasiejów na Opolszczyźnie. Działa tam największy w Europie rodzinny kompleks łączący naukę z zabawą – Park Nauki i Rozrywki.
Tworzą go dwa obiekty. Pierwszym z nich jest Park Nauki i Ewolucji Człowieka (PNiEC). Przekraczając jego próg, turysta dołącza do elitarnego grona podróżników w czasie – temponautów. Cała przygoda rozpoczyna się 66 milionów lat temu, kiedy życie na Ziemi niemalże zostało zgładzone. Niemalże… bo przecież trwa nadal. PNiEC to najnowocześniejsze muzeum w Europie opowiadające dzieje ludzkości. Naszpikowane technologią opowiada niezwykłą historię nas samych – od prapoczątków po współczesność, wykraczając nieśmiało w przyszłość. Nowością jest wystawa dotycząca odkryć z Krety, dokonanych przez naukowców JuraPark Team Explorer, na temat najstarszych śladów człowieka na świecie.
Kompleks w Krasiejowie to także okazja do odkrywania tajemnic naszej planety przed narodzinami człowieka. Pomoże w tym JuraPark. Zwiedzanie rozpoczyna się wizytą w jednym z najdłuższych na świecie kin 3D – Tunelu Czasu, gdzie poznajemy proces narodzin naszej planety Ziemi. Następnie czeka nas spacer po ścieżce dydaktycznej z niemal 200 zrekonstruowanymi 1:1 przedstawicielami świata dinozaurów, z którymi dosłownie można stanąć oko w oko. Po drodze warto zobaczyć jeszcze Pawilon Paleontologiczny. To jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie można, stąpając po szklanej powierzchni, przejść nad stanowiskiem paleontologicznym. W sezonie letnim prowadzone są na terenie stanowiska dokumentacyjnego prace badawcze. W Prehistorycznym Oceanarium czeka potężna dawka emocji podczas spotkania z rekinem w głębi trójwymiaru. Wizyta w Krasiejowie to nie tylko zwiedzanie, ale również okazja do beztroskiej zabawy na placach zabaw, na terenie parku rozrywki – ze zjeżdżalniami, karuzelami czy jednym z największych w Polsce "małpich gajów".
Z myślą o grupach szkolnych, zostały przygotowane i opracowane lekcje z przyrody, biologii, historii czy ewolucji. Na młodsze grupy czekają warsztaty paleontologiczno-artystyczne. Tegoroczna nowość to „Rysowanie obiektów przyrodniczych z natury”.
Na głodnych, nie tylko wrażeń, czeka szeroka oferta gastonomiczna. Obiekt wyposażony jest w bazę noclegową dla 50 osób, co pozwala na zorganizowanie pobytów kilkudniowych, tzw. Zielonych Szkół.
Już teraz myślisz o wyjeździe do Krasiejowa? Dotknij prehistorii w miejscu pełnym nauki i zabawy także na www.juraparkkrasiejow.pl
Uczymy - bawiąc, bawimy - ucząc!
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.