Sanocki producent autobusów Autosan nie złożył oferty w przetargu na dostawę dla wojska czterech autobusów, ponieważ termin realizacji umowy był zbyt krótki. Zamawiający nie zgodził się na przesunięcie terminu realizacji kontraktu - powiedziała w poniedziałek, 27 sierpnia, Katarzyna Hydzik z Autosanu.
Przedstawicielka fabryki przypomniała, że spółka nie złożyła oferty również w poprzednim przetargu ogłoszonym przez 2. Regionalną Bazę Logistyczną (2.RBLog) w połowie czerwca tego na dostawę 18 autobusów. Ten przetarg w lipcu został unieważniony z powodu braku ofert. W obu przetargach termin dostawy autobusów był wyznaczony na 30 listopada 2018 r.
- W obu przetargach zadaliśmy pytanie zamawiającemu, czy przesunie termin realizacji umowy na koniec marca 2019 r. Zamawiający nie wyraził takiej zgody. W związku z tym, że mamy wypełnioną produkcję do ostatnich dni tego roku i nie mieliśmy fizycznej możliwości realizacji tych kontraktów do 30 listopada, to nie mogliśmy startować w tych przetargach i złożyć ofert - wyjaśniła Hydzik Polskiej Agencji Prasowej.
Natomiast w rozpisanym w ubiegłym roku przetargu na 28 autobusów dla armii Autosan wygrał z ofertą wartości 18 mln zł. We wcześniejszym postępowaniu ofertę tej firmy odrzucono z powodu spóźnienia.
Autosan jest jedną z najstarszych polskich fabryk. 30 marca 2016 r. fabrykę autobusów przejęło konsorcjum spółek PIT-Radwar i Huta Stalowa Wola, należących do Polskiej Grupy Zbrojeniowej. W tym roku firma ma wyprodukować ponad 150 autobusów. Zatrudnia ponad 370 osób.
O tym, że w przetargu ogłoszonym przez 2. Regionalną Bazę Logistyczną oferty nie złożył Autosan pierwsze poinformowało w poniedziałek radio RMF.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.