Nie od dziś wiadomo, że gminy, na terenie których działają kopalnie należą do najbogatszych w Polsce. W czołówce są Kleszczów i Rząśnia, które mają na swoich terenach odkrywki węgla brunatnego, a najbogatszym miastem powiatowym są Polkowice, które rozwój zawdzięczają wydobyciu miedzi. Jak samorządowcy oceniają dobrobyt, który dają kopalnie?
Odpowiedź na to pytanie czytelnicy Trybuny Górniczej znajdą w najbliższym wydaniu, które dfo ich rąk trafi w czwartek, 23 sierpnia.
W 34. numerze TG jak co tydzień przybliżamy najnowsze wiadomości ze świata branży górniczej i branż pokrewnych. Przypominamy też ważne zdarzenia historyczne takie jak np. kolejna rocznica strajku w Fabryce zmechanizowanych Obudów Ścianowych Fazos z sierpnia 1980 r.
Zachęcamy też m.in. do lektury wywiadu z przewodniczącym Krajowej sekcji Górnictwa Węgla Kamiennego NSZZ Solidarność Bogusławem Hutkiem, który odpowiada m.in. na pytanie „o co będzie toczyła się gra podczas grudniowego szczytu klimatycznego w Katowicach?”
W najbliższej Trybunie przyglądamy się także planom Spółki Restrukturyzacji Kopalń, która rozmawia z gminami o przekazaniu kolejnych pokopalnianych terenów, informujemy też o wpisaniu Barbórki – święta górników na Krajową Listę niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.