Zarząd KGHM Polska Miedź S.A. podjął decyzję o wdrożeniu w Grupie Kapitałowej Pracowniczych Programów Emerytalnych. Pracownicy KGHM Polska Miedź S.A. od wielu lat uczestniczą w programie. Teraz PPE obejmie również spółki zależne - poinformowało portal nettg.pl w piątek, 18 maja, biuro prasowe Polskiej Miedzi.
Pracownicy Program Emerytalny (PPE) jest grupowym programem inwestycyjnym organizowanym w zakładzie pracy dla pracowników. Jego celem jest oszczędzanie z przeznaczeniem na emeryturę.
- Warto dodać, że to najkorzystniejsza z form oszczędzania w ramach polskiego systemu emerytalnego. Zgromadzone środki są wyłączną własnością uczestników programu. Zasady tworzenia i funkcjonowania PPE reguluje ustawa z dnia 20 kwietnia 2004 r. - podaje Departament Komunikacji i CSR KGHM SA.
- Wsłuchując się w głosy przedstawicieli pracowników, zarząd Polskiej Miedzi podjął decyzję o wprowadzeniu Pracowniczego Programu Emerytalnego w krajowych spółkach Grupy Kapitałowej. Przeprowadziliśmy analizę skutków jego uruchomienia w podmiotach zależnych. Mimo dodatkowych kosztów, jestem przekonany, że dzięki temu budujemy lepszą przyszłość zarówno Grupy jak i jej największego potencjału, czyli załogi Polskiej Miedzi. Zabezpieczenie potrzeb prorodzinnych i prospołecznych pracowników jest dla nas priorytetowe – mówi Rafał Pawełczak, prezes zarządu oraz wiceprezes ds. rozwoju KGHM Polska Miedź S.A.
Pracowniczy Program Emerytalny w KGHM Polska Miedź S.A. założony został w 2003 r. Spółka podkreśla, że to jeden z najstarszych i największych programów w kraju. Prowadzony jest on w formie wnoszenia składek pracowników do funduszy inwestycyjnych zarządzanych przez TFI PZU S.A.
Zarządy Spółek Grupy Kapitałowej KGHM zostały zobowiązane do podjęcia stosownych czynności, aby wdrożyć PPE do 31 grudnia 2018 r.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.