Nowojorskie giełdy przez dużą część handlu kontynuowały spadki z poprzedniej sesji, przy mocnych wynikach dużych spółek i 10-letnich UST powyżej 3 proc. Dzień (środa, 25 kwietnia) zakończył się dla części głównych indeksów na minimalnych plusach. Nastroje poprawiły wyniki Boeinga.
Dow Jones Industrial na zamknięciu wzrósł o 0,25 proc., do 24 083,83 pkt. S&P 500 zyskał 0,18 proc. i wyniósł 2638,4 pkt. Nasdaq Comp. zniżkował 0,05 proc., do 7003,74 pkt.
Solidne wyniki kwartalne przemysłowych i technologicznych blue-chipów nie zdołały w środę znacząco poprawić sentymentu na giełdach. Wyjątek stanowi Boeing, który przedstawił przed sesją wyraźnie wyższe od oczekiwań dokonania za pierwsze trzy miesiące 2018 roku.
Skorygowany zysk na akcję Boeinga w I kwartale wyniósł 3,64 USD vs oczekiwane 2,58 USD. Spółka podwyższyła do 14,4 USD prognozę całorocznego zysku na akcję. Rynek oczekiwał 14,1 USD. Kurs spółki wzrósł o ponad 4 proc.
Twitter wypracował w pierwszym kwartale 16 centów zysku na akcję, o jedną trzecią powyżej konsensusu. Sprzedaż portalu społecznościowego wzrosła rdr o 21 proc., powyżej oczekiwań. Spółka ostrzegła jednak inwestorów, że w II poł. roku trudno będzie utrzymać dynamikę wzrostu z poprzedniego okresu rozliczeniowego. Walory spółki traciły nawet 7,7 proc., ale na zamknięciu odrobiła dużą część strat.
Comcast zyskał ponad 2 proc. dzięki mocnym wynikom kwartalnym i pomimo utrzymującego się spadku liczby abonentów telewizji kablowej. Spółka potwierdziła formalnie swoją ofertę kupna Sky PLC za 31 mld USD.
Do najgorszych spółek spośród uczestników indeksu S&P zaliczał się Northrop Grumman, chociaż spółka przebiła oczekiwania analityków co do przychodów i zysków w pierwszym kwartale i potwierdził swoje prognozy na cały 2018 rok.
Tracili na wartości producenci chipów. Wall Street Journal poinformował w środę, że amerykański Departament Sprawiedliwości prowadzi postępowanie przeciwko chińskiemu Huawei za rzekome złamanie sankcji nałożonych na Iran. Byłaby to już druga w ostatnim czasie podobna sprawa. W kwietniu USA zakazały na 7 lat amerykańskim firmom sprzedaży podzespołów innemu producentowi telefonów - ZTE, również w związku z pogwałceniem sanacji na Teheran.
Po zamknięciu notowań w środę raporty opublikują m.in. Facebook, eBay, PayPal, Qualcomm, Visa, AT&T, AMD i Ford.
Część rynku prawdopodobnie obawia się, czy amerykańskie spółki zdołają sprostać wygórowanym reformą podatkową konsensusom wyników. Rynki schłodziła wtorkowa wypowiedź prezesa Caterpillar, spółki-barometru dla szerokiego rynku, który ostrzegł, że mocny wynik firmy w pierwszym kwartale dla firmy może nie zostać powtórzony w dalszej części roku.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.