Akcjonariusze Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia KGHM Polska Miedź zdecydowali we wtorek, 27 marca, o kolejnej przerwie w obradach, tym razem do piątku, 13 kwietnia tego roku, do godz.11. rano.
Wniosek o przerwę w obradach NWZ KGHM Polska Miedź do 13 kwietnia zgłosił przedstawiciel Skarbu Państwa.
We wtorek NWZ KGHM kontynuowało obrady po przerwie ogłoszonej 15 marca tego roku. Wówczas to akcjonariusze - na wniosek przedstawiciela Skarbu Państwa - zdecydowali o przerwie do 27 marca przed głosowaniami w sprawie zmian w składzie rady nadzorczej spółki.
Konkurs na szefa spółki trwa
W KGHM trwa konkurs na prezesa spółki i wiceprezesa ds. aktywów zagranicznych, ogłoszony przez radę nadzorczą KGHM Polska Miedź 12 marca. Chętni na te stanowiska mogli swoje zgłoszenia składać do wtorku, czyli 27 marca, do godz. 12. W przypadku kandydatów na prezesa spółki, rada nadzorcza ma przeprowadzić z nimi rozmowy kwalifikacyjne we wtorek 3 kwietnia, a jeśli chodzi o wiceprezesa ds. aktywów zagranicznych - w środę 4 kwietnia.
Konkurs został ogłoszony po tym, jak RN odwołała 9 marca ówczesnego prezesa spółki Radosława Domagalskiego-Łabędzkiego oraz wiceprezesa ds. aktywów zagranicznych Michała Jezioro. Obowiązki prezesa pełni wiceprezes zarządu Rafał Pawełczak.
KGHM Polska Miedź jest jednym z wiodących koncernów wydobywających rudę miedzi i metali nieżelaznych i produkujących miedź. Eksploatuje największe w Europie złoże rudy miedzi, posiada także uprawnienia do eksploatacji złóż na terenie USA, Kanady i Chile. KGHM to szósty producent miedzi elektrolitycznej i drugi srebra na świecie. Grupa produkuje również m.in. złoto, ołów, kwas siarkowy i sól kamienną. KGHM jest jednym z czołowych polskich eksporterów.
Zysk netto KGHM w 2017 r. wyniósł 1,5 mld zł, przychody miedziowej spółki wyniosły 20 mld zł.
Skarb Państwa posiada 31,79 proc. akcji spółki.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
Inwestycje KGHM w obu amerykach w kwocie ok. 15 mld PLN są co najmniej nie trafne. Oczywiście środki na te inwestycje nie pochodzą z zysków KGHM lecz w znacznej części z kredytów i pożyczek, ale jest to temat dla Pana red. Gadomskiego i innych dziennikarzy śledczych. Na poprzednim NWZ podjęto uchwałę o zmianach w statucie dotyczącym innowacyjności nie wiadomo jakich i do komentującego jako z zewnątrz nie dotarły żadne odpowiedzi w temacie współpracy w zakresie Polskiej Techniki Instalacyjnej Pomiarowej i Grzewczej, to jest wdrożenia armatury i aparatury naprawianej pod ciśnieniem czy w zakresie innowacyjnych technologii w produkcji wyrobów miedziopochodnych i ze srebra m in. okucia dzbanków cało szklanych do parzenia kawy i herbaty po polsku.