Sytuacja ekonomiczna spółek węglowych i energetycznych, ratownictwo górnicze w realiach zmian strukturalnych oraz innowacyjna kopalnia 4.0 – to tylko wybrane tematy wykładów, które wygłoszone zostaną w ramach tegorocznej konferencji „Górnictwo zrównoważonego rozwoju”, która odbędzie się 23 listopada br. w Wydziale Górnictwa i Geologii Politechniki Śląskiej w Gliwicach.
Tomasz Rogala, prezes zarządu Polskiej Grupy Górniczej mówić będzie o restrukturyzacji aktywów Polskiej Grupy Górniczej. Zdzisław Filip, prezes zarządu Tauron Wydobycie, zaprezentuje strategię zrównoważonego rozwoju kierowanej przez siebie spółki.
Z kolei Daniel Ozon, prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej wraz ze swoim zastępcą Arturem Dyczką przybliży założenia strategii rozwoju JSW do 2030 r., widzianej przez pryzmat działań innowacyjnych w procesie węgiel – koks.
Interesująco zapowiada się ponadto prezentacja Jerzego Suchoszka, prezesa Dąbrowskiej Fabryki Maszyn Elektrycznych Damel, który opowie o programie produkcji i nowych projektach w napędach maszyn górniczych produkowanych w dąbrowskim Damelu. W drugiej części konferencji głos zabierze Piotr Buchwald, prezes zarządu Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego.
Mowa będzie o funkcjonowaniu CSRG w realiach zmian strukturalnych zachodzących w górnictwie węgla kamiennego. Zaplanowano także wykład Zdzisława Bika, prezesa zarządu Fabryki Sprzętu i Narzędzi Górniczych - Grupa Kapitałowej Fasing, który wraz ze swym zastępcą Maksymilianem Klankiem opowie o łańcuchach górniczych w wysokowydajnych kompleksach ścianowych.
Na koniec konferencji zaplanowano wspólne wystąpienie Mirosława Bendzery, prezesa katowickiego Famuru, i Jacka Korskiego, eksperta z dziedziny mechanizacji górnictwa. Ich wykład nosi tytuł „Innowacyjna kopalnia 4.0 – między Altshullerem i Nadlerem” Patronat nad konferencją sprawują prof. Arkadiusz Mężyk, rektor Politechniki Śląskiej oraz dr inż. Adam Mirek, prezes Wyższego Urzędu Górniczego.
Patronat mediany przyjęła Trybuna Górnicza i portal nettg.pl.
Jeśli chcesz mieć dostęp do artykułów z Trybuny Górniczej, w dniu ukazania się tygodnika, zamów elektroniczną prenumeratę PREMIUM. Szczegóły: nettg.pl/premium. Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.