KGHM Polska Miedź i Grupa Azoty podpisały list intencyjny dotyczący współpracy w obszarze badawczo-rozwojowym - podały spółki w komunikacie prasowym. Współpraca ma obejmować m.in. tworzenie katalizatorów z udziałem renu.
Porozumienie podpisano w czwartek (16 listopada) w Rzeszowie podczas Kongresu 590. Umowa o współpracy dotyczy rozwoju technologii w obszarze przetwórstwa surowców mineralnych metodami fizycznymi, chemicznymi i termicznymi.
"Współpraca obejmie między innymi obszary wytwarzania katalizatorów z udziałem renu, którego dodatek wzmocni działanie katalizatora, a tym samym polepszy parametry prowadzonych procesów, zastosowania litu w materiałach katodowych czy testowania metod fizykochemicznych wzbogacania surowców mineralnych" - napisano w komunikacie.
"Wspólne działania obejmą także weryfikację parametrów makroekonomicznych możliwości zagospodarowania złóż magnezytu oraz testowanie środków przeciwpylnych i antyzbrylaczy o wysokiej biodegradowalności w należącym do KGHM Obiekcie Unieszkodliwiania Odpadów Wydobywczych Żelazny Most" - dodano.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.