Ukazał się listopadowy numer Magazynu PGG, gazety firmowej Polskiej Grupy Górniczej, a w nim m.in. o wypłatach świadczeń rekompensacyjnych z tytułu utraty prawa do bezpłatnego węgla, współpracy spółki z zapleczem naukowo-badawczym, kontroli sytuacji na rynku węgla. Zapraszamy do lektury. Oto szczegóły:
Do soboty 18 listopada przyjmowane będą wnioski i oświadczenia w sprawie świadczeń rekompensacyjnych z tytułu utraty prawa do bezpłatnego węgla. Jak podkreśla w wypowiedzi dla magazynu Grzegorz Tobiszowski, wiceminister energii, „łączny koszt rekompensat szacowany jest na ponad 2,3 mld zł. Środki pochodzą z budżetu państwa”.
Magazyn donosi o sukcesie prezesa PGG Tomasza Rogali, który został uhonorowany na gali PZU Risk Engineering Days 2017 w Sopocie tytułem „Osobowości roku w dziedzinie bezpieczeństwa”.
Rozmowa z Adamem Hochułem, wiceprezesem PGG, pt. „Kontrolujemy sytuację na rynku węgla”, a niej informacje o tym, że PGG w tym roku wyprodukowała i sprzedała już ok. 230 tys. ton węgla opałowego więcej niż w porównywalnym okresie roku ubiegłego.
Rozmowa z prof. Stanisławem Pruskiem, dyrektorem Głównego Instytutu Górniczego, pt. „Te studia są szansą” o studiach doktoranckich dla pracowników PGG. „Górnictwo potrzebuje nowych rozwiązań, innowacyjnych pomysłów na rozwiązanie swoich najważniejszych problemów” - mówi prof. Prusek.
Magazyn informuje o tym, że ruszyły kolejne projekty naukowo-badawcze. PGG realizuje lub kontynuuje takie projekty m.in. z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości, Narodowym Centrum Badań i Rozwoju.
Zapowiedź wystawy przygotowanej przez PGG z inicjatywy posła PiS Jarosława Gonciarza, która 22-27 listopada zostanie udostępniona w gmachu Sejmu. Ma ona przez Barbórką pokazać, jak bardzo zmieniło się nasze górnictwo.
"Górnicy z Rydułtów znowu ratują życie" - opis akcji w wykonaniu ratowników górniczych, którzy pomagali nieprzytomnemu kierowcy autobusu. O tym wydarzeniu pisała też Trybuna Górnicza i portal nettg.pl
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.