Środowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się nieznacznymi wzrostami głównych indeksów, chociaż czwartą sesję z rzędu traciły na wartości akcje banków.
Na zamknięciu Dow Jones Industrial wzrósł o 0,03 proc. do 23 563,36 pkt. Nasdaq Composite zwyżkował o 0,32 proc. do 6789,12 pkt. S&P 500 wzrósł o 0,14 proc. do 2594,38 pkt.
Największe spadki zaliczał w środę sektor finansowy. Rynek negatywnie odebrał wygrane Demokratów w wyborach na gubernatorów stanów Virginia i New Yersey, co może wpłynąć na morale w obozie Republikanów w trakcie prac nad ustawą podatkową.
Pożyczkodawcom nie sprzyja również postępujące wypłaszczanie się krzywej rentowności amerykańskiego długu. Spread między dwu- a dziesięcioletnimi Treasuries spadł poniżej 70 pb. - po raz pierwszy od lipca 2007 r.
Rentowność 10-latek pozostaje bez zmian przy 2,31 proc. Dochodowość 2-latek rośnie nieprzerwanie od początku września do 1,63 proc. w środę (najwyżej w obecnym cyklu) z 1,26 proc. 2 miesiące temu.
Ze spółek ponad 15 proc. tracił kurs Snapa. Właściciel portalu społecznościowego zaraportował stratę w III kw. rzędu 36 centów na akcję - rynek oczekiwał jedynie 15 centów na minusie. Spółka zamierza przebudować swoją aplikację, by poszerzyć bazę użytkowników i reklamodawców.
Na inwestorach nie zrobiła wrażenia podana przed sesją informacja o zakupie 10-proc. udziałów w Snapie przez chińskiego Tencenta. JPMorgan obniżył rekomendację dla Snapa do niedoważaj, a cenę docelową do 10 USD (15,1 USD we wtorek na zamknięciu, 17 USD podczas IPO w marcu).
W czwartek wyniki podadzą spółki o łącznej kapitalizacji ponad 460 mld USD, w tym Disney, Nvidia, News Corp.
Inwestorzy na amerykańskim rynku akcji rozważają różne opcje pozycjonowania w związku ze spodziewanym wdrożeniem reformy podatkowej.
Część rynku uważa, że nowa ordynacja, przewidująca znaczną obniżkę CIT i jednorazowe opodatkowanie zysków trzymanych za granicą w przypadku ich repatriacji, może zwiększyć skłonność właścicieli firm do skupu akcji własnych lub wypłaty dodatkowych dywidend.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.