Główny Instytut Górnictwa utworzył fundusz stypendialny. Środki z niego pochodzące będą przeznaczone na stypendia dla wyróżniających się studentów, których zatrudnieniem - po ukończeniu studiów - będzie zainteresowany Instytut - poinformowała portal górniczy nettg.pl Sylwia Jarosławska-Sobór, rzecznik prasowy GIG.
O stypendium mogą ubiegać się studenci: ostatniego roku stacjonarnych lub niestacjonarnych studiów pierwszego stopnia, pierwszego roku stacjonarnych lub niestacjonarnych studiów drugiego stopnia oraz trzeciego roku jednolitych studiów magisterskich.
Potencjalny stypendysta GIG przede wszystkim musi osiągać bardzo dobre wyniki w nauce, a więc uzyskać średnią ocen co najmniej 4,5 oraz spełniać inne warunki wymienione w regulaminie Funduszu. Jednym z nich jest zadeklarowanie chęci podjęcia pracy w Głównym Instytucie Górnictwa oraz osiągnięcia naukowe w dziedzinach związanych z profilem działalności Instytutu.
Stypendia przyznawane są na pisemny wniosek, który składa się w Dziale Kadr i Organizacji GIG w terminie od 1 września do 31 marca każdego roku. Decyzję o przyznaniu stypendium i jego wysokości podejmuje Komisja Stypendialna powołana przez naczelnego dyrektora Instytutu. Stypendium wypłacane będzie w ratach miesięcznych, a wysokość może wynosić do 1500,00 zł brutto miesięcznie.
- Zależy nam na pozyskaniu zdolnych, młodych ludzi, którzy w przyszłości będą mogli tworzyć kadrę naukowo-badawczą naszego Instytutu. GIG jest jednym z największych instytutów badawczych w Polsce. Jesteśmy otwarci na pracowników, którzy pomogą nam odważnie podejmować trudne, innowacyjne wyzwania badawcze - mówi profesor Stanisław Prusek, naczelny dyrektor GIG.
Drugą grupę beneficjentów Funduszu, stanowią pracownicy Głównego Instytutu Górnictwa, którzy wyjeżdżają na staże zagraniczne lub wymianę międzynarodową w celu zdobycia i poszerzania wiedzy. W tym przypadku stypendium ma stanowić element wsparcia, służący zwiększeniu mobilności pracowników Instytutu oraz podnoszeniu ich kompetencji w zakresie współpracy w międzynarodowych zespołach badawczych.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.