Ukazał się kolejny numer „Jastrzębskiego Węgla”, gazety Grupy Kapitałowej Jastrzębskiej Spółki Węglowej, a w nim sporo ciekawych artykułów prezentujących firmę i jej pracowników. Szczególnie polecamy:
- „Inwestycje nabierają tempa” - w zakładach przeróbczych kopalń Budryk i Knurów-Szczygłowice trwają prace, dzięki którym spółka będzie produkowała więcej węgla koksowego.
- W kopalni Budryk ruszyła niedawno zamontowana w szybie maszyna wyciągowa. Trwa rozruch górniczego wyciągu szybowego, który docelowo ma wyciągać 35 ton urobku z poziomu 1050 metrów z prędkością 16 m/s.
- W niedalekiej przyszłości wszyscy ratownicy górniczy JSW zostaną wyposażeni w nowe aparaty robocze. Ruszyła właśnie procedura ich zakupu. Wszystkie mają być tej samej firmy. Wymiana zajmie trzy lata.
- Rozmowę ze Sławomirem Kozłowskim, przewodniczącym NSZZ „Solidarność”, w której opowiada o tym, że trudne sprawy można załatwić przy stole negocjacyjnym. „Dopóki przedstawiciele niektórych organizacji związkowych nie zrozumieją, że dialog społeczny to podstawa działania w firmie, że wzajemne relacje należy kształtować przy poszanowaniu i zrozumieniu tego dialogu, to z tymi organizacjami związkowymi nie może być mowy o żadnej współpracy czy porozumieniu. Scysje w czasie waż nych dla JSW wydarzeń mało, że nie załatwiają żadnych spraw, to przynoszą tylko straty naszej firmy” - mówi przewodniczący.
- W artykule z cyklu „Kobiety w górnictwie” tym razem gazeta prezentuje sylwetki Heleny Kulig, dyrektor ekonomicznej kopalni Budryk oraz Elżbiety Królikowskiej, dyrektor biura controllingu JSW .
- W informacji „Pod skrzydłami JSW” dowiadujemy się, że pracownicy dołowi spółki JSW Szkolenie i Górnictwo są systematycznie przenoszeni do kopalń JSW. To skutek porozumienia z kwietnia tego roku, jakie podpisał zarząd JSW oraz Reprezentatywne Organizacje Związkowe działające w Spółce. „Od czerwca do JSW zostało przeniesionych kilkaset osób. W sierpniu zostaną przeniesieni kolejni pracownicy” – mówi w artykule Gabriel Cyrulik, prezes spółki JSW Szkolenie i Górnictwo.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
'trwa rozruch górniczego wyciągu szybowego, który docelowo ma wyciągać 35 ton urobku' skip gigant, chociaż ewentualny zawodniony urobek może być problematyczny do odbioru na przeróbce. Pracownicy SiG-u mają szczęście, jednak trafią bezpośrednio pod JSW, chociaż i tak ich firma zapewnia znakomite warunki.