Kurs EUR/PLN w najbliższych tygodniach może ustabilizować się na podwyższonym poziomie - uważają eksperci. W czwartek złoty umacnia się w relacji do franka szwajcarskiego, kurs CHF/PLN jest na najniższym poziomie od stycznia 2015 roku. Lekko spada rentowność krajowych obligacji o 2-letnim terminie wykupu.
- Wczoraj wieczorem poznaliśmy decyzję amerykańskiego banku centralnego. Złoty na tej gołębiej retoryce Fedu nie za bardzo zyskał do euro. Do dolara trochę, ale tylko dlatego, że eurodolar wzrósł - powiedział Marcin Sulewski, analityk BZ WBK.
- Końcówka tygodnia będzie stała pod znakiem publikacji danych z USA. Myślę, że będzie większa szansa na reakcję, jeśli te dane zaskoczą w górę niż w dół. Będzie wtedy szansa, żeby ten lekko gołębi wydźwięk wczorajszego komunikatu Fedu zneutralizować - dodał.
Zdaniem Sulewskiego, w najbliższych tygodniach eurozłoty może ustabilizować się na podwyższonym poziomie.
- Jestem raczej pesymistycznie nastawiony, jeżeli chodzi o złotego w najbliższych tygodniach. Nawet jeżeli nie będzie się dalej osłabiał, to myślę, że eurozłoty ustabilizuje się na tym podwyższonym poziomie - powiedział.
Według analityka, w najbliższych dniach eurozłoty powinien jednak znajdować się poniżej 4,27.
- Pierwszym wsparciem jest poziom 4,20, czyli ten poziom, który był testowany w pierwszej połowie lipca i nie został przebity. Od góry pierwszy poziom to są okolice 4,30. W najbliższych dniach nie spodziewam się jednak poziomu powyżej 4,27 - powiedział.
Kurs CHF/PLN w czwartek około godz. 15.50 wynosi 3,788 i jest na najniższym poziomie od stycznia 2015 roku.
- Dla notowań CHF/PLN kluczowe znaczenie w najbliższym czasie będą miały notowania EUR/CHF - powiedział Sulewski.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.