Centrum Szkoleniowo-Informacyjne Głównego Instytutu Górnictwa rozpoczęło nabór na studia podyplomowe pt.: „Bezpieczeństwo techniczne w przestrzeniach zagrożonych wybuchem”.
Celem studiów jest przygotowanie merytoryczne kadry menedżerskiej przedsiębiorstw projektujących, produkujących oraz użytkujących urządzenia i systemy ochronne przeznaczone do eksploatacji w przestrzeniach zagrożonych wybuchem. Skierowane są także do osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo techniczne w przedsiębiorstwach, w których występują strefy zakwalifikowane jako zagrożone wybuchem.
Absolwenci uzyskają wiedzę i przygotowanie zawodowe w zakresie projektowania, eksploatacji oraz odbiorów urządzeń budowy przeciwwybuchowej, a także zarządzania bezpieczeństwem technicznym w obiektach podwyższonego ryzyka i przestrzeniach zagrożonych wybuchem. Tematyka zajęć obejmuje m.in. zagadnienia związane z projektowaniem, integrowaniem oraz eksploatacją systemów ochronnych i urządzeń stanowiących o bezpieczeństwie technicznym. Ukończenie studiów daje możliwość uzyskania Certyfikatu Kompetencji: „Menedżer odpowiedzialny za sprawy bezpieczeństwa przeciwwybuchowego”, wydawanego przez Jednostkę Certyfikującą Głównego Instytutu Górnictwa.
Kadrę stanowią wybitni specjaliści i praktycy z przedmiotowego zakresu, którzy posiadają również bogate doświadczenie dydaktyczne. Studia rozpoczynają się w październiku 2017 r., trwają 2 semestry i prowadzone są w formie zajęć sobotnio-niedzielnych, co umożliwia pogodzenie udziału w zajęciach z pracą zawodową.
Dla zainteresowanych Centrum Szkoleniowo-Informacyjne GIG oferuje również pomoc w zakresie procedury uzyskania dofinansowania w wysokości 80 lub 100 proc. ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego, na realizację studiów podyplomowych oraz kursów będących w ofercie GIG. Dodatkowych informacji udziela Zespół Edukacji i Szkoleń GIG tel. 32 2592604, 32 2592617, e-mail: s.lagosz@gig.eu. Więcej informacji również na stronie: www.szkolenia.gig.eu.
Jeśli chcesz mieć dostęp do artykułów z Trybuny Górniczej, w dniu ukazania się tygodnika, zamów elektroniczną prenumeratę PREMIUM. Szczegóły: nettg.pl/premium. Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.