Leszek Piotrowski urodził się 16 lipca 1938 roku w Rybniku. Studia prawnicze ukończył na Uniwersytecie Wrocławskim. Był sędzią, później adwokatem. W czasach PRL sprzyjał opozycjonistom, bronił między innymi Adama Słomki. W 1982 roku został internowany. Przebywał najpierw w Katowicach, później w Strzelcach Opolskich, Uhercach i Rzeszowie Załężu. Uczestniczył w obradach Okrągłego Stołu.
W wyborach w 1989 roku uzyskał mandat senatora. Obowiązki te pełnił w Senacie I i II kadencji, do 1993 roku. W 1997 roku został wybrany na posła Sejmu III kadencji. Startował z listy Akcji Wyborczej Solidarność. W tym samym roku został sekretarzem stanu w ministerstwie sprawiedliwości w rządzie Jerzego Buzka (z rekomendacji Porozumienia Centrum).
Ze stanowiska odwołano go w kwietniu 1999 roku. Bezpośrednim powodem był list, który Piotrowski wysłał do premiera. Skrytykował w nim minister Hannę Suchocką, między innymi za - jego zdaniem - nieudolny nadzór nad prokuraturą i brak efektów śledztwa w sprawie inwigilacji prawicy.
W 2005 roku ponownie wziął udział w wyborach do Senatu. Startował jako kandydat Partii Centrum, do której należał. Bez powodzenia. W 2006 został radnym sejmiku śląskiego z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego z okręgu rybnickiego. W przedterminowych wyborach parlamentarnych w 2007 znów bezskutecznie kandydował do Sejmu jako bezpartyjny z listy PSL w okręgu katowickim. Po wyborach wstąpił do tej partii i z jej list kandydował w ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego. Mandatu nie uzyskał.
Mecenas Piotrowski był pełnomocnikiem oskarżycieli posiłkowych w procesie przeciwko osobom związanym z pacyfikacją Kopalni "Wujek" i "Manifest Lipcowy". Od kwietnia 2007 roku był też pełnomocnikiem męża Barbary Blidy w sprawie jej śmierci.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.