Konsultacje społeczne dotyczące spisu powszechnego ludności i mieszkań 2021 prowadzi od 17 listopada do 30 grudnia 2016 r. Główny Urząd Statystyczny.
- W 2021 roku odbędzie się kolejna edycja Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań.
Chcąc przygotować się do realizacji tego ważnego zadania, Główny Urząd Statystyczny przeprowadza konsultacje społeczne dotyczące zakresu informacji, które będą zbierane w przyszłym spisie powszechnym. Państwa udział w konsultacjach jest niezwykle istotny, ponieważ zebrane opinie pomogą w zaprojektowaniu badania tak, aby jego wyniki w jak największym stopniu odpowiedziały na zgłaszane potrzeby – zachęca Artur Sator, rzecznik prasowy prezesa GUS.
Spisy powszechne w Polsce dostarczają kluczowych informacji statystycznych o demografii Polski. Przeprowadzane są w Polsce, od odzyskania niepodległości, mniej więcej co dziesięć lat. Ostatni spis, Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań przeprowadzono w 2011 r. Spis objął osoby stale zamieszkałe i czasowo przebywające w mieszkaniach, budynkach, obiektach i pomieszczeniach niebędących mieszkaniami; mieszkania i budynki, w których znajdowały się mieszkania oraz zamieszkane obiekty zbiorowego zakwaterowania i inne zamieszkane pomieszczenia niebędące mieszkaniami; a także osoby niemające miejsca zamieszkania.
Spis z 2011 r. nie objął szefów cudzoziemskiego personelu przedstawicielstw dyplomatycznych i urzędów konsularnych państw obcych, członków rodzin tych osób oraz innych osób korzystających z przywilejów i immunitetów na mocy umów, ustaw lub powszechnie ustalonych zwyczajów międzynarodowych; mieszkań, budynków, obiektów i pomieszczeń będących własnością przedstawicielstw dyplomatycznych i urzędów konsularnych państw obcych.
Udział w konsultacjach polega na wypełnieniu kwestionariusza online, dostępnego na stronie internetowej GUS.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.