Muzeum Śląskie, siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia czy Międzynarodowe Centrum Kongresowe to tylko cześć z obiektów, które pojawiły się w ostatnim czasie w Katowicach. Zmiany, jakie zachodzą w architekturze stolicy Górnego Śląska, będzie można podziwiać w II tomie albumu „Domy i ulice Katowic”, który zostanie zaprezentowany we wtorek (29 listopada), w katowickim Spencer Bistro & Cafe przy ul. Sokolskiej 2.
- W naszej najnowszej propozycji mamy dwie nowości. Pierwsza to rozdział poświęcony obiektom już nieistniejącym. Można tu wymienić np. halę Baildon, willę Grundmanna czy Torkat. W sumie będzie to 15 obiektów. Drugą nowością będzie natomiast rozdział, w którym przedstawimy obiekty powstające, takie jak: biurowce .KTW, czy nową siedzibę Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego – wyjaśnia redaktor i wydawca Grzegorz Grzegorek, który dodaje, że w toku prac nad albumem ustalono m.in., gdzie w Katowicach znajdował się pierwszy dworzec kolejowy oraz gdzie był pierwszy kościół katolicki.
W II tomie na blisko 300 stronach opisanych zostało blisko 80 gmachów i budynków. Całość uzupełnia kilkaset fotografii. Nad wydawnictwem pracował ten sam zespół, który pracował nad poprzednim albumami, czyli Michał Bulsa, Grzegorz Grzegorek, Beata Witaszczyk, Henryk Wańka oraz dobrze znany czytelnikom portalu górniczego nettg.pl i Trybuny Górniczej Piotr Tabaczyński, który odpowiadał za większość zdjęć.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.