PGNiG sprzeda za 2 mld zł gaz do Polskiej Grupy Energetycznej. Podpisane umowy będą obowiązywać do 1 października 2019 r. z opcją przedłużenia do 2023 r.
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA oraz PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA, spółki z Grupy PGE, zawarły we wtorek (30 sierpnia) kontrakty indywidulane na sprzedaż paliwa gazowego, których szacunkowa wartość może wynieść 2 mld złotych.
Kontrakty obowiązują do 1 października 2019 r. Mogą zostać przedłużone do 1 stycznia 2023 roku. Gaz ziemny trafi do Elektrociepłowni Lublin-Wrotków i Elektrociepłowni Rzeszów należących do grupy PGE. Wolumen dostaw może wynieść łącznie ok. 2,2 mld m sześc. To kolejne kontrakty spółki, zawarte z dużym odbiorcą przemysłowym, w których wprowadzono w pełni rynkowe warunki dostaw.
- PGE to nasz strategiczny klient, dla którego kluczowe jest bezpieczeństwo dostaw. PGNiG to gwarantuje. Mamy przejrzystą i konkurencyjną ofertę. Wyróżniamy się wysoką jakością sprzedaży - powiedział Maciej Woźniak, wiceprezes PGNiG SA ds. handlowych.
Z kolei Bolesław Jankowski, wiceprezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej ds. handlu, dodał, że Grupa PGE, lider na rynku elektroenergetycznym w Polsce ceni sobie stabilność dostaw surowców produkcyjnych, jaką gwarantują podpisane kontrakty z PGNiG.
- Wynegocjowane umowy, oparte na konkurencyjnej ofercie, pozwolą zagwarantować naszym klientom bezpieczeństwo dostaw energii elektrycznej i ciepła na korzystnych warunkach - zauważył Jankowski.
PGNiG wyjaśniło, że kontrakty indywidulane zostały podpisane w ramach Umowy Ramowej z dnia 8 października 2015 r. Umożliwia ona zawieranie dodatkowych kontraktów na kolejne wolumeny.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.