Minister energii Krzysztof Tchórzewski podczas konferencji prasowej w Gdańsku zapowiedział uroczyste podpisanie umowy ws. funkcjonowania Polskiej Grupy Górniczej. Do Katowic ma przyjechać z tej okazji premier Beata Szydło.
- Polska Grupa Górnicza od 1 maja staje się faktem - powiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski (19 kwietnia) po podpisaniu porozumienia, które umożliwi powstanie z początkiem maja PGG i "uratowane zostanie 100 tys. miejsc pracˮ.
Porozumienie to jest niezbędne dla utworzenia funkcjonującej Polskiej Grupy Górniczej, która ma być zasilona kapitałem m.in. spółek energetycznych. Na zgodę na ograniczenie wydatków w PGG związanych z funduszem płacowym liczył sektor bankowy, który od tego uzależniał swoje zaangażowanie w nową spółkę. Zgodnie z programem naprawczym, PGG ma przejąć 11 kopalń i 4 zakłady Kompanii Węglowej.
W środę (20 kwietnia) minister energii uczestniczył w IV Ogólnopolskim Szczycie Energetyczno-Gospodarczym. Dziennikarzom oznajmił, że "dziś toczą się ostatnie rozmowy związane z projektem finansowym Polskiej Grupy Górniczejˮ.
We wtorek (26 kwietnia - przyp. red.) o 12 w sali sejmiku śląskiego wszystkie strony, strona społeczna, zarządy spółek, inwestorzy, banki podpiszą w obecności pani premier umowę w sprawie funkcjonowania PGG - podał Krzysztof Tchórzewski.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
To jest wstyd górnikowi do kieszeni zaglądać.A ile władza sobie odmówiła?Te negocjacje to zwykła manipulacja, i socjotechnika Z góry było wiadomo że chodzi tylko o 14tki A czy ktoś beknął za były stan górnictwa Dorobili się i uciekli.Śmiech na sali proszę państwa A podatki nałożone na górnictwo, obce firmy które kasują dużo drożej takich przewałek jest mnóstwo A w ogóle po co ta cała PGG Zeby dalej lody kręcić i obstawić swoich
Maj 2019 powstaje Narodowy Koncern Węglowy na bazie tego, co zostało z PGG, KHW, JSW i SRK. Jest około 10 kopalń zespolonych i 200 związków zawodowych. Karawana jedzie dalej...do następnych wyborów :-)
maj 2017, PGG nadal przynosi straty. Rozmowy sie toczą o pozbawieniu załogi barbórki. Marzec 2018. Strata na tonie węgla nadal rośnie. Zarząd zabiera górnikom węgiel, bony i pozostałe dodatki. Kwiecień 2019. PGG upada, wierzyciele nie dokładają już do tony węgla. Aby mieć pracę, górnicy zgadzają sie pracować za najniższe wynagrodzenie.
Kulbak zmien dilera
A ona czego tu ,jeszcze powie że to jej zasługa?? hahahaha żart.
Brawo rząd. Mamy zapewnione bezpieczeństwo energetyczne. Węgiel będzie potrzebny do produkcji grafenu na skale przemysłową. Będziemy potęgą. Nasi naukowcy są w czołówce światowej badającej problem przemysłowego wytwarzania grafenu. Węgiel górą! Dobrze że premier to potwierdzi.