Wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski, po podpisaniu porozumienia ze stroną społeczną zwrócił uwagę na istotne ustalenia zawarte w tym dokumencie.
- W porozumieniu zawartym 19 kwietnia dogadaliśmy się ze stroną społeczną, jeżeli chodzi o plan budowania kopalń zespolonych. To bardzo ważne ustalenie, gdyż przyspiesza proces zmian organizacyjnych dotyczących zarządzania kopalniami w Polskiej Grupie Górniczej. W porozumieniu powstały pewne korekty dotyczące zainwestowania w kopalnie zespolone. Ustaliliśmy również, że aktywa nieprodukcyjne, czyli majątek poszczególnych kopalń, który nie będzie istotny przy konstruowaniu PGG, będzie szybciej przechodził do Spółki Restrukturyzacji Kopalń. W sposób naturalny spowoduje to, że PGG będzie bardziej efektywna jeśli chodzi o swój główny przedmiot działalności, czyli wydobywanie węgla - podkreślił.
Tobiszowski zwrócił także uwagę, że ważną częścią porozumienia jest fakt budowania nowych schematów organizacyjnych w kopalniach, co wpisze się w przyszłe działanie firmy.
- Powstaje nowa firma górnicza, która będzie inaczej funkcjonować nie tylko od strony finansowej, ale także organizacyjnej - zaznaczył.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
przeciez nikt nie mowi ze to co wloza inwestorzy pojdzie tylko na inwestycje. Kopalnie potrzebuja wiekszych zmian i wszyscy o tym wiedza
Powiedzcie mi w jaki sposób z dnia na dzień PGG będzie dochodowa, ponoć 1,5 mld ma iść tylko na inwestycje. Czyli od 1 maja wydobycie 1 tony węgla nie będzie juz przynosić strat -:).