Do zakładowych organizacji związkowych działających w Kompanii Węglowej trafiło pismo dotyczące szczegółów planowanej transakcji zbycia przez KW na rzecz Polskiej Grupy Górniczej 11 kopalń, 4 zakładów specjalistycznych oraz centrali Kompanii Węglowej.
Transakcja ma zostać zrealizowana "nie wcześniej niż 1 maja", a pracownicy zachowają "pełną ciągłość zatrudnienia".
Informacja została wysłana na podstawie artykułu 26.1 ustawy o związkach zawodowych. Wynika z niej, że pracownicy kopalń: Bielszowice, Bolesław Śmiały, Chwałowice, Halemba-Wirek, Jankowice, Marcel, Piast, Pokój, Rydułtowy, Sośnica, Ziemowit oraz zakładów: Zakład Elektrociepłownie, Zakład Górniczych Robót Inwestycyjnych, Zakład Informatyki i Telekomunikacji oraz Zakład Remontowo-Produkcyjny, a także pracownicy pełniący funkcje wspierające, zarządcze i nadzorcze w tzw. centrali Kompanii Węglowej przejdą do PGG na podstawie art. 23' Kodeksu pracy.
Oznacza to dla nich - według autorów informacji - "pełną ciągłość zatrudnienia, a w szczególności brak konieczności zawierania nowych umów o pracę oraz uznanie ciągłości pracy u dotychczasowego i nowego pracodawcy, co ma wpływ m.in. na świadczenia uzależnione od stażu pracy".
Pod dokumentem podpisani są wiceprezesi KW Andrzej Paniczek i Andrzej Tor oraz prezes PGG Jerzy Polok i wiceprezesa ds. finansowych Grupy Robert Kwaśniak.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.