W dniach 23-25 września odbyła się XVI Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna pt.: "Organizacja prac geologicznych przy poszukiwaniu i rozpoznaniu złóż węglowodorów w Polsce". Patronat honorowy nad obradami odbywającymi się w Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazownictwa w Bóbrce objął prezes Wyższego Urzędu Górniczego Mirosław Koziura - poinformowało portal górniczy nettg.pl biuro prasowe Urzędu.
W konferencji uczestniczyło ok. 150 specjalistów z naftowych firm krajowych i światowych, przedstawicieli ośrodków naukowych i organów nadzoru górniczego. Głównymi celami tego forum było zapoznanie się z najnowszymi technologiami oraz wymiana doświadczeń i zacieśnienie współpracy specjalistów. Tym samym miało ono służyć zwiększeniu bezpieczeństwa pracy i pożarowego oraz ochronie środowiska. Organizatorem obrad było Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Naftowego i Gazowniczego Oddział w Krośnie.
Podczas konferencji dyrektor Departamentu Górnictwa i Wiertnictwa WUG Krzysztof Król przestawił zagrożenia występujące w tym segmencie przemysłu surowcowego. Ponadto zapoznał uczestników obrad z głównymi przyczynami wypadków w górnictwie otworowym oraz z działalnością kontrolną i profilaktyczną w tym sektorze.
Ponadto główny specjalista z Departamentu Górnictwa Otworowego i Wiertnictwa Antoni Dynowski zaprezentował prawne aspekty organizacji robót górniczych i geologicznych, wymogi dotyczące kwalifikacji średniego i wyższego dozoru w ruchu zakładu górniczego oraz planów ruchu i ratownictwa górniczego.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
Zamiast to już dawno zaorać to szukają kolejnej fuchy. Banda uczonych nierobòw.
masacra
Urzędasy z urzędów górniczych boją się o ciepłe posadki w swoich biurach. Za niedługo w obronie swoich miejsc pracy wprowadza przepis, że nawet rolnik w polu wbijając łopatę w ziemię będzie podporządkowany przepisom górniczym.