Końcowym punktem manifestacji 13 związków zawodowych działających w górnictwie, manifestacji przeprowadzonej pod Sejmem, ma być przekazanie na ręce Ewy Kopacz górniczej petycji.
Co zawiera? Ma odnosić się do problemów sygnalizowanych przez górnicze związki zawodowe od czasu, kiedy to Donald Tusk ogłosił potrzebę zwołania tzw. szczytu węglowego, czyli od przełomu kwietnia i maja.
Petycję przekaże czteroosobowa delegacja przedstawicieli ZZG, Solidarności, Kadry i Związku Zawodowego Pracowników Dołowych.
Związkowcy spotkali się z Radosławem Sikorskim, b. ministrem spraw zagranicznych w rządzie Donald Tusk, który od niedawna jest marszałkiem Sejmu.
Decyzja zwołaniu w Warszawie, przed gmachem parlamentu, pokojowej manifestacji podjęto 19 września. W tym dniu w Kompanii Węglowej wszczęto spór zbiorowy z zarządem spółki. Do Warszawy pojechało ok. 2 tys. górników.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.