Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie i Grupa Erbud podpisały porozumienie o współpracy naukowo-technicznej, którego nadrzędnym celem jest zainicjowanie dialogu między środowiskiem akademickim i otoczeniem biznesowym.
Na tej współpracyzyskają studenci, absolwenci oraz pracownicy AGH związani z kierunkami budownictwo, energetyka oraz mechanika i budowa maszyn, a także spółki z Grupy Erbud m.in.: Erbud Industry oraz Engorem.
Porozumienie dotyczy długoterminowej współpracy w zakresie wykorzystania potencjału naukowego AGH przy jednoczesnym wsparciu przez Grupę Erbud działalności dydaktycznej Uczelni.
Umowa zakłada także wspólną organizację seminariów i konferencji naukowych oraz wspólny udział w projektach badawczych, których celem będzie poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań do praktycznego i komercyjnego wdrożenia. Grupa Erbud będzie również pełniła rolę tutora, proponując tematy prac licencjackich, magisterskich i doktorskich, a tym samym zachęcając studentów i doktorantów do zmierzenia się z realnymi problemami biznesowymi. W porozumieniu przewidziano także organizację praktyk studenckich i staży oraz stworzenie funduszu stypendialnego, dedykowanego dla najlepszych studentów i absolwentów AGH.
- Grupa Erbud od wielu lat zaangażowana jest w działania na rzecz rozwoju kolejnych pokoleń inżynierów. W tym celu opracowaliśmy i realizujemy "Program Praktyk Studenckich", umożliwiający przyszłym inżynierom zdobycie niezbędnego doświadczenia i umiejętności charakterystycznych dla naszej branży. Jesteśmy bardzo dumni, że od dziś możemy pochwalić się współpracą z jedną z najlepszych i najbardziej renomowanych polskich uczelni technicznych
- powiedział Dariusz Grzeszczak, prezes Erbudu.
- Grupa Erbud to kolejny ważny partner AGH reprezentujący kluczowe obszary naszej działalności dydaktycznej i naukowej. Potencjał firmy jest ogromny, a zatem liczymy na bardzo dynamiczny rozwój tej współpracy. Nasi studenci i naukowcy po raz kolejny zyskują możliwość ścisłej współpracy z ważnym partnerem przemysłowym - podsumował prof. Tomasz Szmuc, prorektor ds. współpracy AGH.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.