Dziękujemy Trybunie Górniczej za 20-letnią obecność na rynku prasowym. Tygodnik był lustrem zachodzących w tym okresie przemian w polskim górnictwie węglowym. Dla nas jest sojusznikiem w promocji bhp, dobrych praktyk i wskazywania rażących naruszeń przepisów w zakładach górniczych. Za taką publicystykę nagrodziliśmy już czterech dziennikarzy tej gazety w konkursach "Karbidka", które organizujemy od czterech lat we współpracy z Fundacją Bezpieczne Górnictwo im. W. Cybulskiego.
Polskie górnictwo to 7,5 tysiąca zakładów górniczych zatrudniających ponad 200 tysięcy ludzi. Naszym marzeniem jest, by przemysł wydobywczy miał jedną wysokonakładową gazetę opinii, różnych opinii i dyskusji istotnych dla całego środowiska górniczego. Życzymy Trybunie Górniczej, by dalej rozwijała informacyjne i publicystyczne skrzydła w urzeczywistnianiu tego marzenia. Pisma i rozgłośnie zakładowe czy związkowe są ze swej istoty tubą jednej racji. A nowe trendy, rozwiązania, innowacje i przełamywanie złych nawyków rodzą się w bólu kontrowersji, sporów i środowiskowych kłótni. Dla mediów komercyjnych to nie jest ciekawy temat, ponieważ ich odbiorcy żyją innymi sprawami. Każde środowisko zawodowe potrzebuje gazety czy portalu integrującego wspólne myślenie o przyszłości całej branży. Z przyjemnością odnotowujemy fakt, że portal nettg. pl, który od kilku lat towarzyszy Trybunie Górniczej, coraz lepiej spełnia taką rolę.
Mirosław Koziura,
wykonujący obowiązki prezesa Wyższego Urzędu Górniczego
Jeśli chcesz mieć dostęp do artykułów z Trybuny Górniczej, w dniu ukazania się tygodnika, zamów elektroniczną prenumeratę PREMIUM. Szczegóły: nettg.pl/premium. Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.