Anna Kochowicz specjalista ds. komunikacji
Pracuje w rozgłośni zakładowej Koksowni Przyjaźń od 25 lat. W tym czasie przeprowadziła ponad 8 tys. audycji. Towarzyszyła z mikrofonem pracownikom koksowni w czasach prosperity, gdy informowała o nowych inwestycjach, i podczas kryzysu, gdy trzeba było zaciskać pasa. Jej audycja, na którą składają się rozmaite formy dziennikarskie, trwa od 30 do 40 minut i jest emitowana trzykrotnie w ciągu doby. Głośniki, z wyjątkiem baterii koksowniczych, są praktycznie wszędzie. Rozwieszono je także wzdłuż dróg dojazdowych i w halach produkcyjnych.
- Mam tę wyższość nad radiem, że nie da się mnie w każdej chwili wyłączyć - żartuje pani Ania.
Przed mikrofon trafiła przypadkiem, bo z wykształcenia jest technikiem budowlanym i pracowała przy desce kreślarskiej. Po strajku w koksowni, w którym brała udział, zaproponowano, żeby spróbowała swoich sił w rozgłośni.
- Nie miałam kompletnie żadnego doświadczenia, a audycje prowadziło się wtedy na żywo. Stres był niewyobrażalny, bo przecież wszystko, co mi nie wyszło, poszło na antenę - wspomina.
Po latach pracy, wraz z nabywanym doświadczeniem, nad takimi problemami udawało się już zapanować. Pomogły też warsztatowe porady dziennikarzy Radia Katowice. Dotąd jednak słuchacze bardzo się cieszą, gdy uda im się złapać panią redaktor na językowym błędzie.
Pani Anna za rok przechodzi na emeryturę. Ma nadzieję, że do tego czasu wychowa swojego następcę.
Jeśli chcesz mieć dostęp do artykułów z Trybuny Górniczej, w dniu ukazania się tygodnika, zamów elektroniczną prenumeratę PREMIUM. Szczegóły: nettg.pl/premium. Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.