O tym, że kopalnia soli Wieliczka jest atrakcją turystyczną i historyczną, nie trzeba nikomu przypominać. Mniej osób zdaje sobie jednak sprawę, że obiekt ten oferuje bogatą paletę usług uzdrowiskowych.
W sobotę (22 marca) w podziemiach Wieliczki będzie można przeżyć nietypową przygodę, która w dodatku ma też pozytywnie wpłynąć na zdrowie wszystkich, którzy zdecydują się skorzystać.
Mowa o usłudze "Zdrowy sen", czyli całej nocy w podziemiach kopalni.
"Pobyty organizowane są dla osób, które poszukują ciekawych miejsc i wyjątkowych wrażeń. Lubią spędzić nietypowo czas lub chcą sprawdzić, jak ich organizm reaguje na bodźce środowiska podziemnego" - czytamy na stronie internetowej www.kopalnia.pl.
Nocleg w podziemiach kopalnianych to połączenie snu w specyficznym, leczniczym mikroklimacie wyrobisk solnych z wyciszeniem, odpoczynkiem psychicznym i fizycznym oraz niezapomnianymi wrażeniami.
"Brak jest tutaj zanieczyszczeń, w które obfituje współczesne środowisko na powierzchni ziemi, nie ma w nim także alergenów, bakterii i grzybów oraz szkodliwego promieniowania elektromagnetycznego" - zapewniają organizatorzy.
Pospać można sobie w komorze Stajnia Gór Wschodnich. Jest ona autentyczną stajnią, w której jeszcze na początku XX wieku trzymano konie, pracujące w wyrobiskach solnych kopalni. Obecnie pełni ona funkcję nowoczesnej komory leczniczej - "naturalnego inhalatora" z podziemną tężnią solankową, czytelnią i wygodnymi łóżkami.
Przygoda rozpoczyna się o godz. 20.00 i trwa 11 godz. Jest adresowana do turystów indywidualnych, a szczegóły oferty dostępne są na stronie internetowej kopalni Wieliczka.
Organizatorzy podkreślają, że należy zabrać ciepły, wygodny strój sportowy (bo temperatura w części leczniczej wynosi ok. 10-12 st. Celsjusza) i pełne obuwie na drogę oraz lekkie sportowe obuwie zastępcze do komory Stajnia Gór Wschodnich.
Jeśli chcesz mieć dostęp do artykułów z Trybuny Górniczej, w dniu ukazania się tygodnika, zamów elektroniczną prenumeratę PREMIUM. Szczegóły: nettg.pl/premium. Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.