Na dużym obszarze terenów gminy Ełk nie będzie można budować elektrowni wiatrowych - czytamy w "Naszym Dzienniku".
Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Olsztynie negatywnie zaopiniowała studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy. Na jej terenie miała powstać farma składająca się z 20 elektrowni wiatrowych. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska sprzeciwiła się budowie, wskazując, że zaplanowano ją na terenach cennych przyrodniczo.
Większość mieszkańców tych terenów nie chce wiatraków pod oknami swoich domów.
Nieuregulowany do tej pory żadną ustawą żywiołowy zalew elektrowni wiatrowych wznieca poważne konflikty społeczne - czytamy w gazecie.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.