Z powodu negatywnych wyników poszukiwań i niskich szans na odkrycie złóż węglowodorów Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo zdecydowało się nie przedłużać koncesji Baharyia w Egipcie - poinformowała w środę, 29 stycznia, spółka. Oznacza to likwidację oddziału PGNiG w Egipcie.
Prowadzone analizy ekonomiczne wykazały, że ewentualnie możliwe do odkrycia zasoby ropy nie gwarantują dodatniego wyniku finansowego - poinformowała spółka. Bezpośrednią przyczyną decyzji o wycofaniu się z koncesji Baharyia były negatywne wyniki wykonanych otworów poszukiwawczych - zaznaczyło PGNiG.
Spółka zauważyła też, że ryzyko prowadzenia działalności poszukiwawczej w Egipcie istotnie zwiększyło się z uwagi na przedłużającą się, niestabilną sytuację polityczną. - Z tych powodów, podjęta decyzja w sprawie koncesji Baharyia, a w konsekwencji likwidacja Oddziału w Kairze są jak najbardziej uzasadnione - podało PGNiG.
Przed tygodniem PGNiG w związku z sytuacją w Libii zdecydowało o wycofaniu do Polski wszystkich Polaków pracujących w spółce POGC Libya oraz w firmach pracujących na jej zlecenie.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.