W dzisiejszych czasach istotnym czynnikiem, wpływającym na funkcjonowanie przedsiębiorstwa produkcyjnego, jest wzmożona konkurencja rynkowa. To ona motywuje do podejmowania ciągle nowych wyzwań. Przewagę nad konkurencją może zapewnić właściwe zarządzanie, którego istotnym elementem jest prowadzenie odpowiedniej polityki zakupów. Organizacja procesu zaopatrzenia ma na celu minimalizację kosztów, przy równoczesnym zachowaniu prawidłowych dostaw i zapasów magazynowych. To z kolei wymaga ciągłego monitorowania rynku zaopatrzeniowego, tak by można było dokonywać wyboru odpowiednich dostawców oraz sposobów realizacji samych dostaw.
- Postawiony cel Conbelts Sulore realizuje niczym w bajce: "za siedmioma górami, za siedmioma morzami" - opisuje Anna Smerczek, kierownik Działu Zaopatrzenia w Conbelts Bytom.
- Dzięki uczestnictwu w międzynarodowych targach surowcowych i tkaninowych pozyskujemy nowe kontakty handlowe z producentami z całego świata. W tym roku braliśmy udział w Targach Tekstylnych we Frankfurcie, Targach K2 w Duesseldorfie, jak również w imprezie Rubber Tech Shanghai. Nasze główne kierunki działania, poza rynkiem polskim, to: Czechy, Słowacja, Węgry, Niemcy, Anglia, Włochy, Francja, Szwecja, Rosja, Rumunia, Serbia, Ukraina, Chiny, Tajwan, Turcja, Indie, RPA oraz Australia. Dobry wybór dostawcy zapewniają nam przeprowadzane audyty, zarówno u naszych aktualnych, jak i potencjalnych dostawców. W 2013 r. przeprowadziliśmy 10 takich audytów - tłumaczy Anna Smerczek. Reasumując: zaopatrzeniowcy to zdobywcy świata.
Jeśli chcesz mieć dostęp do artykułów z Trybuny Górniczej, w dniu ukazania się tygodnika, zamów elektroniczną prenumeratę PREMIUM. Szczegóły: nettg.pl/premium. Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.