Największe targi branżowe w Brazylii, znane pod nazwą MECSHOW. Polscy przedsiębiorcy z firm produkujących maszyny i wyposażenie dla przemysłu górniczego, hutniczego i energetycznego oznacza mają na zgłoszenie udziału czas 21 czerwca.
A warto się zdecydować, gdyż można uzyskać dofinansowanie wysokości 75 proc. poniesionych kosztów. Dzieje się tak za sprawą projektu systemowego Ministerstwa Gospodarki pn. "Promocja polskiej gospodarki na rynkach międzynarodowych", realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Oferta jest skierowana do firm branż: mechanicznej, energetycznej, hutniczej, górniczej, automatyzacji produkcji.
Warto również dlatego, że - jak przekonują organizatorzy targów w mieście Serra w wyspiarskim stanie Espírito Santo - można tam pokazać swoje produkty i markę wyselekcjonowanej grupie docelowej, i to wysoko profesjonalnej. W ciągu pięciu targowych dni - od 23 do 27 lipca br. - firmy nie tylko z Brazylii, ale z różnych zakątków świata prezentują nowe trendy i innowacje szeroko rozumianego przemysłu metalowego. Targi dają również szansę wprowadzenia produktów i usług na tak znaczący rynek, jakim stała się dla współczesnego świata Brazylia. Gospodarka tego największego państwa Ameryki Południowej jest jedną z najszybciej rozwijających się w skali globu. Polskie obroty handlowe z tym krajem również nabrały tempa. W 2012 r. wyniosły prawie 1,4 mld dolarów amerykańskich i sięgnęły jednego z najwyższych poziomów.
Targi branżowe MECSHOW stwarzają przedsiębiorstwom możliwość wzmocnienia pozycji rynkowej i rozwoju nowych kanałów dystrybucji. Za sprawą licznych konferencji pozwalają na wymianę myśli technicznej i doświadczeń profesjonalistów z różnych firm światowych.
W 2012 r. piątą edycję wystawy MECSHOW zwiedziło 17 238 gości z 18 brazylijskich stanów, czyli o 10 proc. więcej niż rok wcześniej.
Na co może być przeznaczone dofinansowanie z programu realizowanego przez resort gospodarki? Krótko mówiąc: na profesjonalne przygotowanie udziału w targach. Dofinansowanie obejmuje koszty: wynajmu powierzchni wystawienniczej, projektu zabudowy stoiska i jego wykonania, transportu eksponatów z Polski na stoisko i z powrotem, podróży oraz zakwaterowania 2 przedstawicieli firmy, obsługi technicznej stoiska, wykonania gadżetów reklamowych, tłumaczeń materiałów promocyjnych, kart wstępu oraz miejsc parkingowych, a także publikacji artykułów na temat przedsiębiorstwa w prasie i serwisach branżowych przed i po targach.
Szczegółowe informacje o sposobie i warunkach uzyskania dofinansowania udziału w programie promocji (poddziałanie 6.5.2 PO IG) otrzymać można u doradców firmy VMG, szczegóły na stronie internetowej lub w Departamencie Wdrażania Programów Operacyjnych Ministerstwa Gospodarki.
Jeśli chcesz mieć dostęp do artykułów z Trybuny Górniczej, w dniu ukazania się tygodnika, zamów elektroniczną prenumeratę PREMIUM. Szczegóły: nettg.pl/premium. Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.