- Obserwując cały piętnastoletni okres, w którym tysiące ludzi uzyskało wielokierunkową pomoc w rozwiązywaniu niejednokrotnie złożonych problemów życiowych, należy stwierdzić wielką trafność decyzji o powołaniu tej instytucji - mówi na temat Fundacji Rodzin Górniczych, jej prezes Bogdan Ćwięk
Stanowi ona istotne ogniwo pomocy w systemie, który w tym zakresie funkcjonuje od wielu lat w przemyśle węgla kamiennego. Jest to ogniwo uzupełniające pomoc w wielu elementach, które z różnych względów nie mogą być realizowane przez kopalnie jako zakłady produkcyjne. Fundacja Rodzin Górniczych to nie tylko instytucja przekazująca konkretne środki finansowe, ale także ludzie, którzy mogą się wspierać psychicznie, względnie wskazywać drogi takiego wsparcia. W tej materii FRG ma szczególny wymiar i znaczenie. Na ten fakt często zwracają uwagę podopieczni Fundacji.
Jej znaczenie w środowisku górniczym podkreślają nie tylko ludzie mający z nią bezpośredni kontakt. Jest ono bowiem udokumentowane symbolicznymi nagrodami i wyróżnieniami, ustanowionymi przez różne społeczne gremia, nie tylko na Śląsku. Nagrody potwierdzają uznanie dla działań Fundacji, stanowią też inspirację do jej dalszego, przyszłościowego rozwoju, bowiem potrzeby w tym zakresie rosną.
Jeśli chcesz mieć dostęp do artykułów z Trybuny Górniczej, w dniu ukazania się tygodnika, zamów elektroniczną prenumeratę PREMIUM. Szczegóły: nettg.pl/premium. Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.