Prezentacji zadań, przed jakimi stoi Kompania Węglowa oraz omówieniu strategii firmy do roku 2020, poświęcone było wtorkowe (3 lipca) spotkanie nowych członków rady nadzorczej spółki z jej zarządem. Portal górniczy nettg.pl informował o powołaniu nowych członków w skład rady w połowie czerwca.
Przypomnijmy, że wśród osób, które decyzją walnego zgromadzenia akcjonariuszy Kompanii Węglowej z 14 czerwca weszły w skład rady są: Paulina Wiktorska, Tomasz Jakubowski i Mirosław Pawełczyk. W spotkaniu oprócz nowo powołanych wziął udział także przewodniczący tego gremium prof. Maciej Kaliski.
- Spółka stoi przed dużymi wyzwaniami. Myślę, że stanowimy jedną drużynę, dlatego rada sprawując funkcję nadzorczą w imieniu właściciela nie tylko będzie kontrolować, co wspierać zarząd w realizacji zdań nakreślonych w strategii - powiedział prof. Kaliski.
Joanna Strzelec - Łobodzińska, prezes zarządu Kompanii Węglowej, prezentując założenia strategii położyła nacisk na zwiększenie skali aktywności i dywersyfikację działalności spółki. Taka filozofia znalazła swoje odzwierciedlenie w trzech liniach biznesowych związanych z ustabilizowaniem i zwiększeniem do 2020 roku wydobycia węgla do 43 milionów ton.
- Nasz wkład w walkę Unii Europejskiej z ociepleniem klimatu obrazuje druga linia biznesowa, związana m.in. z budową elektrowni o wysokiej sprawności, wynoszącej około 46 procent. W ten sposób znacząco, bo aż o 30 procent w stosunku do starych elektrowni, zmniejszymy emisję dwutlenku węgla. Redukcji emisji gazów cieplarnianych będzie służyć także większe niż dotychczas zagospodarowanie metanu. W naszej działalności dużą uwagę przywiązujemy także do spraw związanych z ochroną środowiska, to nasza trzecia linia biznesowa - powiedziała prezes Joanna Strzelec - Łobodzińska.
Nowi członkowie rady nadzorczej zostali przez członków zarządu zapoznani m.in. z długoletnim planem poprawy bezpieczeństwa w kopalniach Kompanii Węglowej. W trakcie spotkania podkreślano znaczenie dialogu ze stroną społeczną, zaprezentowano aktualną sytuację związaną ze sprzedażą węgla oraz problemy wynikające z porządkowania stanu prawnego licznych nieruchomości należących do spółki.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.